1. antalya kadın danışma ve dayanışma derneği ve çağdaş hukukçular derneği alanya şubesi kübra'ya ulaşmış ve görüşmüşler. şu an için güvendeymiş. yarın sabah avukatlar evinden alıp savcılıkla temasa geçeceklermiş. umarım bu lanet olası düzene göz göre göre bir kurban daha vermeyiz.
  2. çağdaş hukukçular derneği alanya şubesinin duyurduğu son haberler şöyle:

    "şu an kübranın evinde yanındayız. merak etmeyin durumu iyi. dışarıda jandarma, sosyal hizmetler ve yerel basın hazır. 6 avukat arkadaşımız kübranın yanında. kendisiyle görüştüler. birazdan adliyeye geçip savcıyla görüşülecek. jandarmadan aldığımız bilgiye göre kübraya saldıran kişinin adli kontrolü var ve bugün karakola gelip imza vermesi gerekiyor. kübrayı alıp adliyeye giderken gelen ihbar üzerine saldırgan yakalandı. jandarma ile birlikte karakola gidiyorlar şu an. savcıyla görüşüp saldırgan hakkında tutuklama kararı verilmesini isteyeceğiz. kübra adliyeye giderken saldırganı evinin alt sokağına park etmiş bir aracın içinde gördü yanından geçerken ve saldırgan yakalandı."

    haberdar olmak isteyenler için, çhd alanya şubesi twitter hesabı: @chdalanyasubesi

    not: şüpheli saldırgan mahkeme kararı ile tutuklandi! emeği geçen avukatlara ve kübra'ya destek olan, yargı üzerinde meşru baskı kuran herkese teşekkürler.