• youreads puanı (8.57)
  1. başlığı açılıp yorumu silinen şarkı. pentagram'ın en önemli ve en sağlam şarkılarından biridir. önemli olmasının bir çok sebebi var.

    ilki, müzikal alt yapı olarak pentagram'ın en başarılı şarkılarından biridir. şarkıya aslında küçük iskender de söz yazmıştır ama albüme o hali konmamıştır. ama o sözler de sağlamdı cidden. ayrıca şarkı, albümde türkçe ve ingilizce olmak üzere iki farklı halde bulunuyor. bu özelliğiyle de grup tarihinde tek.

    ikincisi, yeni vokal murat ilkan'la çıkartılan ilk albüme ismini vermesi (bu albümle demir demirkan da geri dönmüştür). ki bu albüm pentagram'ı trash metal sularından çıkartıp heavy metal sularına sokmuş, ney ve bağlama gibi enstrümanları bünyesinde barındırarak metal müziğe yeni bir soluk getirmiştir. ve alışılagelmiş pentagram tarzının da oturduğu albümdür.

    sonuncusu, şarkının back vokallerinden biri sertap erenerdir. albüme katkısından dolayı eşi levent yüksel'le birlikte harbiye açıkhava konserine davet edilmişlerdir. ve seyirciler şarkı aralarında onlara yönelik "popçular dışarı" tezahüratı yapmış, bu tezahürat dvd'ye adını verdiği gibi rock camiasının da mottosu olmuştur.
    jimi