1. iki çeşidi vardır.

  biri, sevgililiğin resmiyete kavuşmasına kadar geçen süredir. tadından yenmez, bolca heyecan barındırır, insanı karşısındakini mutlu edebilmek için yaratıcı olmaya iter, ilişki başladıktan sonra en çok anılan ve bolca gülümseten süreçtir.

  bir diğeri ise, bitmeye yüz tutmuş bir ilişkinin son zamanlarıdır. cehennem azabıdır. büyük sıkıntıdır. bu kez yalan söylemek için yaratıcı olmaya iter. alışkanlığa dönüşmüş bazı eylemler dışında hiç bir şey yapma isteği kalmaz. taraflardan biri ayrılmak istediğini fark edene veya belirtene kadar devam eder.

  ilkinde yaşamak, ikincisinde ölmek istenir.
 2. ilişkinin en tatlı en şirin dönemidir.
 3. hepimizin başına gelir. bazıları üste ulaşır bazıları hüsranla sonuçlanır. çok da takılmamak lazım, tek dileğim kalbiniz kırılmasın
 4. memur gibi. ne kısalır ne uzarsınız. yeriniz hep bellidir. kötü bir demirbaşsınızdır. gardırop gibi mesela. en kötüsü de onlar sevişirken usulca başını çevirmektir camdan dışarıya.
  su
 5. derken gelen ben aşık oldum sanırım mesajı.
  kuz
 6. kankalık. unutmadan kanka ayağı..... gerisini getirmiyorum.
 7. hayatın en güzel zamanları.
 8. "aşk olayını hiç açmasak
  konuşmadan yaşasak
  sonra büyüsü bozulunca
  uzatmadan yalanlasak"

  demiş üstad şair. tam olarak öyle.

  ayrıca çilek kokar.

  (bkz: macera - athena)
 9. sevgili olmaya arkası yemeyenlerin durumu. tam bir kararsızlık hali. siz öyle devam edene kadar taraflardan biri sevgililiği yaşayabileceği birini size tanıtmış olur. siz de bakarsınız öyle.
 10. kişinin kalp atışlarını hep normalin üstünde tutar. çoğu zaman avuçlarının içi terler. hislerle yaşar aklı unutursun.