• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
ashes and snow - gregory colbert
ashes and snow (küller ve kar); kanada'lı fotoğraf sanatçısı gregory colbert'in hayvanlar ve insanlar arasındaki ortak dili ve duyarlılıkları en doğal haliyle keşfedebilmek ve görüntüleyebilmek amacıyla 1992 yılında başladığı ve yaklaşık 10 sene boyunca bir çok ülkede gerçekleştirdiği fotoğraf ve video çalışmalarından oluşan projedir. 2005 yılında belgesel-drama film olarak dvd'si piyasaya sürülmüştür.
 1. Fotoğraf, görüntü yönetmenliği vs. alanlarına az çok ilgisi olanların da kaçırmaması gereken bir Gregory Colbert başyapıtı. Hayvanlar ve insanlar arasında ortak bir dil yakalayan ve bu ilişkiyi muazzam bir görsellik ve sükunet içerisinde gösteren, içinizi huzurla doldurabilecek bir sanat eseri.

  Birçok ülkede sergilenen proje belgesel film haline getirilirken de başarılı isimlerle çalışılmış. Kurgu yönetmenliğini 2 oscar ödüllü Pietro Scalia üstlenirken ingilizce seslendirmesi son derece usta bir şekilde Laurence Fishburne, japonca seslendirmesi de ünlü oyuncu Ken Watanabe tarafından gerçekleştiriliyor. Filmin ruhani müzikleri ise Dead Can Dance grubunun solisti lisa gerrard ve patrick cassidy ikilisine ait.

  60'dan fazla konumda; Güney afrika yerlileri, keşişler ve çeşitli alanlarda uzman dansçılarla birlikte aralarında balina, fil, mirket, leopar, çita, orangutan, kartal, atmaca ve daha birçok hayvan türü görüntülenmiş ve sergilendiği ülkelerde toplamda 10 milyon'dan fazla ziyaretçi çekerek "yaşayan bir sanatçıya ait en çok ziyeret edilen sergi" ünvanını da elde etmiş bir proje.

  Filmden 6dk'lık bir sahne
  "..tüy ateşe, ateş kana, kan kemiğe, kemik iliğe, ilik küllere, küller kara..."

  Filmin tamamı

  Gregory Colbert'in ve projenin resmi sitesi

  imdb