1. tim bergling veya bilinen adıyla avicii isveç'li dj, remixer ve prodüktör. 1989 doğumludur. otoritelere göre dünyadaki 3 büyük dj'dendir. diğer ikisi için (bkz: david guetta) , (bkz: tiesto)

  bizlere, silhouettes, levels, sunshine, even, wake me up
  hey brother, the days, the nights, addicted to you gibi eşsiz parçalar kazandırmıştır.
 2. elektronik müziği baştan sona değiştiren melodic house ve country house türünü müziğe kazandıran isveçli erken 'emekli' olan 1989 doğumlu dj-prodüktör.
  hatırlıyorum yıl 2010 bir adamın seek bromance adlı parçası radyoda çalıyordu sanatçı ismi de tim berg di.( aslında bu şarkının vokallerinin de başka bir şarkıda alındığı sonra ortaya çıktı ama işte bu şarkı hit oldu..) sonraki yıl 2011'de o'h-ooh sometimes i get a good feeling' bölümüyle çoğu kişinin hatırlayacağı levels parçasıyla uluslararası listelerde büyük bir başarı elde etti. (aynı anda flo rida da bu vokali kullandı good feelingde ki bu da eski bir şarkı da something's got a hold on me bir bölümdü)
  bunun ardından silhouttes ve birçok yeni parça ilk albümü true ya kadar sürdü avicii den.
  ve ilk albümü true 2013'te çıktı piyasaya.
  wake me up ve hey brotheradeta dünyayı dans ettirdi ve hala dans ettiriyor çalındığında..
  bunun dışında söz ağırlıklı olan bir dans parçası da yaptı avicii addicted to you. bu şarkı da oldukça anlamlı gerçekten özellikle benzetmesi gerçekten çok etkileyici bence..
  ve yıl 2015 avicii turlarda ve birçok festivalde sahnede çalarken birden sağlık sorunları ortaya çıktı ve yaklaşık 6 ay tedavi görmesi gerekti basında bu sorunun pankreatit bunun yanında apendoktemi geçirdiği yazıldı ancak avicii bu süreçte yeni bir albüm yapmıştı.
  stories. bu albüm aslında avicii nin tarzini olusturan melodilerin yanında trap gibi hiç yapmadığı tarzları da gösterdiği bir albüm olan bu albüm 2015 sonbaharında piyasaya çıktı.
  ve nisan 2016 avicii müziğe ara verdiğini açıkladı ve belki de yeniden devam etme olasılığının olduğunu. burada da yazdığı mektubu okuyabilirsiniz
  ama müzik ilerledikçe avicii oluşturduğu tarz ile birçok yeni sanatçıyı etkilemeye devam edecek gibi.
  (bkz: kygo) (bkz: martin garrix)