1. anayasa değişikliği 2. tur görüşmelerinde kendisine konuşma hakkı verilmediği için 1 saate yakın süredir meclis kürsüsüne kendisini kelepçeleyerek eylemde.
  canlı
  mesut
 2. yaptigi kelepceli eylemi desteklememe ragmen kendisinden haz etmem. mecliste gereksiz milletvekili kervanindan sadece birisidir gozumde.
 3. chp'den " atatürk'ün " resmini indirdiği gerekçesiyle ihraç edilmiş milletvekili. olayın olduğu zamanlar bir kargaşa vardı kendi yaşamımda. internetten araştırdığım kadarıyla da net bir bilgi bulamadım. iki soru var sorulması ve cevabını beklediğim bilenler varsa mesaj atarsa sevinirim.
  - gerçekten atatürk resmini odasından indirmiş mi?
  - indirmişse neden indirmiş?
  sekiz
 4. "kendisinden hoşlanmasam da..." diye cümleye başlayanları anlayamıyorum. hoşlanmasan da ne? matah bir övgü mü bekleniyor bak hoşlanmadığına rağmen eylemi takdir etmiş...
  her neyse içimde ukde kalacağına yazmak istedim bunu.

  eylemle ilgili konuşursak da gâyet yerinde ve akılcı bir davranış. sıradan bir kanun geçmeyecek oradan, rejim değiştirme amacındasınız. binaenaleyh herkesin o kürsüde bulunup söz hakkı alma, görüşünü dile getirme ve seçmeninden aldığı hak ile konuşmak hakkı vardır. biz şayet seçtiysek o kadını düşüncelerimizi dile getirsin diye seçtik, eh sizin de buna despot yetkileriniz ile ket vurma hakkınız yok. milletin meclisi orası, size aykırı geleni de konuşturmak zorundasınız. takdir ettim bu hareketi de. keşke sevgili mhplilerde de bu kadındaki gibi bir yürek olsaydı.
 5. sanırım başlığı yanlış açtım. kusuruma bakmayınız.

  eylemlerin kişilerin isimlerinden ya da etiketlerinden bağımsız değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. eylemi meclis katiplerinden biri bile yapsa aynı şeyi düşünürdüm. o yüzden kılışdarla sorunları neydi, i.melih ile atışmasında nerede hata yaptı / yapmadı beni şu an çok da ilgilendirmiyor. gerisini sonra konuşuruz seve seve.

  bu oylamalarda / görüşmelerde günlerdir "bir tane vicdanlı insan yok mu kendini şuraya gerekirse kelepçeleyecek" diye iç geçirirken bir milletvekili çıktı, yaptı...sonra da zorla müdahale edilerek* dışarı çıkarıldı. olup biten bu...siz oradaki beşyüzden fazla insanın kaç tanesinin kendi ikbalini değil sizin çıkarınızı öne koyduğunu düşünüyorsunuz şu oylamalarda?
  mesut
 6. bilgi üniversitesi'ndeki konuşması engellenmiştir.

  aynı gün içinde hem meral akşener, hem selin sayek böke, hem de aylin nazlıaka'nın konuşmaları engelleniyor.

  !---- spoiler ----!

  Bilgi Üniversitesi'nde gençlerle buluşmamızı engellemek istediler. Rektör beni aradı; çok baskı altındayım deyip özür diledi.

  Biz de üniversite dışında buluştuk. Mekana değil, demokrasiye ihtiyacımı var. Yüreklerimiz bir olduktan sonra yasaklar vız gelir tırıs gider

  !---- spoiler ----!