1. bugün itibariyle kavuşup, tanıştığımız ve şu ana kadar büyük zevk alarak yaptığım iş. fikir sahiplerine ve bütün emeği geçenlere çok teşekkür ederim.
 2. bunun upgraded versiyonu için (bkz: kanal engelleme) . büyük bir hazla spor ve haber kanallarını, gereksiz anket başlıklarını (bazıları işe yarar oluyor, tüm kanalı engelleyemedim) engelledim.

  emeği geçen herkesin eline sağlık
 3. sözlüğü anket, spor ve abuk sabuk başlıklardan arınmış şekilde kullanmak isteyen şahsıma ilaç gibi gelmiştir.kanalları kademeli olarak tüm sayfalarıyla inceleyerek temizlemek biraz uzun sürecek gibi görünse de üşenmeyip yapılması mantıklı olacaktır.
 4. kanal ve kişi engelleme ile birleşince "senin youreadsin" ,"benim youreadsim" gibi kavramlar türeten özellik.

  "dün az kalsın youreadsim ekşi sözlüğe dönecekti, son anda başlığı engelleyip tekrardan normale döndürdüm."
  abi
 5. acaba engellediğim başlık sayısı engellemediklerimden fazla mı işkillenmeye başladım. bu da aslında insanın kendini kandırmasının başka bir yolu değil mi? hem dış dünyada hem de iç dünyamızda bizi rahatsız eden gerçekleri görmezden gelmek, yokmuş gibi davranmak. görmezden geliyor olmam onların var olduğunu gerçeğini değiştirmiyor ne yazık ki. yalnızca ben kendimi aldatan biri olmakla kalıyorum.
 6. "düşün ki o bunu okuyor" başlığı için düşündüğümdür.

  içim şişti yemin ederim, herkes mi dertliymiş.
 7. ekşi sözlük'te de başlığını engellemek olarak hayata geçirilmiş özellik. sevinç çığlıkları da yükseliyor tabi trollerin başlıklarını görmeyeceğiz diye mutlu oluyorlar.

  bi kere özellik çalışmıyor. neyse diyelim ki çalıştı sonra oturup dua edilcek sanırım troller mühim başlıkları açmasın diye. örnek vereyim, higgs bozonu yeni bulunmuş olsun, troll kişi de gelip higgs bozonu başlığını açsın, bu kişiyi trolle ekleyen tüm kişiler bu başlığa ulaşabilmek için gidip tekrar kaldırmak durumunda kalacak ya da ruhu bile duymayacak.

  işin diğer yanı ise bir kullanıcının sol frame'de herkesin görmesini istediği bir başlığı oraya çıkarma hakkının gasp edilmeye müsait olması. açılmış başlığa sonradan yazsa bile toplu halde engellenmiş kişinin başlığı olduğu için herkese çıkaramamış olacak. bu bir toplumsal kısıttır.

  fişleme listesine alınan kişiler bir başlığı sol frame'de göstermeme yetisini sonuna kadar kullanacaktır.

  bir diğer sorun troll başlığı açıp bir iki kişi avladıktan sonra yazdığını silerek başlığı engelli olmayan birine bırakması. bu durumda başlığı sol frame'e çıkarması pek de zor olmayacaktır.

  kısacası iyi bi ekip sistemli bi çalışmayla iyi başlıkları parselleyip kötü başlıkları başkasına bırakarak sabote edebilir.
  abi
 8. ekşi sözlük'ü kalitenin yerin dibine girip kaybolmasından beri okumadığımdan bu özelliğin geldiğini abi'den öğrenmiş bulundum ve ekşi sözlük'e bir göz attım.

  anladığım kadarıyla akp destekçileri ortalığı birbirine katmakta ve yönetimi ironik bir şekilde "sansürcülük" ile suçlamakta. işin ironi kısmını açıklamaya gerek duymuyorum. war dogs adlı komedi filminin türkiye'de neden vizyona son anda girmediğini araştırabilirseniz bir fikriniz olur sanırım.

  "laikçiler nasıl yazmamızı istiyorlar" gibi tepkiler bana oldukça komik geldi açıkçası. başlık engellemenin karşı pencerede çırılçıplak sigara içen osman amca'yı (nasıl osman amca'ysa o) görmemek ya da sizi durmadan muhabbete tutmaya çalışan osman amca'nın karısı semiha teyze'ye denk gelmemek için kendi evinize perde takmaktan bir farkı yok.

  üstelik yazılanlar, sözlüğe giriş yapılmadıkça herkes tarafından görülüyor. ben görüyorum yine abuk subuk tüm başlıkları mesela.

  bu nasıl sansür o zaman? ben söyleyeyim, faşizm söyleme mecburiyeti olduğu kadar dinleme mecburiyetidir.

  sovyetler'de her haftanın son iş günü insanların iki saatlik "propaganda" toplantısı yapmak zorunda olduğunu, propagandayla görevli devlet memurları dahil herkesin sıkıntıdan geberdiği bu toplantılara katılımın zorunlu olduğunu biliyor muydunuz?

  ben senin faşizm güzellemeni görmek zorunda olmadığım gibi, sen de benim insan hakları bahsimi dinlemek zorunda değilsin. meselenin özü bu.

  şimdilik tabi. yarın bize de her cuma iki saatlik propaganda ayarı çekerseniz başka şeylerden konuşuruz.
  pinot