1. her türlü kötülüğün bacisidir beklenti.
  kişilerin depresyona girme sebebidir misalen. herkesin kendi özel şartlari dolayisiyla etrafindan ve kendisinden bir beklentisi mevcuttur. içinde bulunulan durum belli hisleri doyuramiyorsa beklentilere uygun değildir ve kişiyi depresif tavra iter.
  agresyon sebebidir beklenti. eğer olaylar beklentilerimizin tam aksi yönde ilerlerse ve yetersiz hissedersek güç kullanmayi seçeriz genellikle.
  onunla kurulan dostluklar mutlaka yikilir; onun üzerine bina edilen kardeşlikler temelinden çöker. dünyanin en hain çimentosudur beklenti.
  hayatta her yerde bulunun ancak hiçbir şeyden ve hiçbir kimseden beklenti içinde bulunmayin.
  t
 2. albert einstein'ın mutluluk formülü: gerçeklik-beklentiler

  beklentiler insanı strese sokup,sağlıklı düşünmenin önüne bi set çeker.arada bir beklentilere reset atıp bi kafayı rahatlatmak lazım sonra beklentileri dengeli bir şekilde yeniden kurabiliriz.en tehlikelisi heralde insanın kendinden beklentileridir.insan kendisine karşı bazen,kendini koruma mekanizmasına rağmen çok insafsız olabiliyor.

  ama bi yandan da bakıyosun beklenti ilişkinin temeli gibi.sevgi beklersin saygı beklersin,ilgi beklersin,para hariç başka vesaire bişeyler beklersin en maneviyatlısından.bence beklentinin kendisi insanın ve ilişkilerin katili değil,onun dozunu ayarlayamamak bu tür durumlara sebebiyet verir.
  not:sakın bana dozunu falan sormayın onu daha keşfetmedim kendinize göre ayarlayın bi şeyler keşfedince ben size haber veririm.
 3. ne demiş shakespeare abimiz;
  i always feel happy. you know why? because i don’t expect anything from anyone. expectations always hurt.
 4. umma ki küsmeyesin sözündeki ummaktır beklenti.