1. yahudi beni kureyza kabilesinin, islam peygamberi döneminde; anlaşmaya uymadıkları, medineyi korumadıkları, müşriklerle işbirliği yaptıkları, peygambere hakaret ettikleri gerekçeleriyle katledildiği olaya yahudiler tarafından verilen isimdir.

  Notlar:

  1) tarihçiler ve müslüman kaynaklar tarafından doğrulanmaktadır.
  http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/15726/beni-kurayza-gazasi-hakkinda-bilgi-verir-misiniz.html

  2) (bkz: beni kureyza kabilesi) 'nin tüm erkekleri, yahudi kanunlarına uygun şekilde islam peygamberi gözetiminde, günler süren kıyım sonucunda kılıçla başları kesilerek idam edilmiştir (bkz: işid) . Yaklaşık 900 kişi.

  3) Kalan erkek çocuklar köle ve kadınlar cariye olarak değerlendirilmiştir.

  4) kabilenin liderinin kızı, kocası idam edildikten sonra, islam peygamberi tarafından cariye olarak alınmıştır. (bkz: hz. safiye) Safiye daha sonra müslüman olmuştur.
 2. tabii sürekli rahmet peygamberi diye anılınca hz. muhammed, şaşırıyorsunuz böyle olaylara. ortada bir hainlik var ve karşı tarafın isteği üzerine yahudi hukuku uygulanıyor. günümüzde devletlerin vatan haini olarak gördüğü topluluklara ne yaptıklarını da mı görmüyorsunuz? beni yok etmeye çalıştın, olmadı. şimdi hakkına razı olman lazım bence.
 3. bu büyük katliam ve öncesinde yahudilerle olan daha ufak çaplı sürtüşmeler neticesinde islamiyet'te ibadet yönü kudüs'ten mekke'ye çevrilmiş, o zaman kadar yahudilikle paralel uygulanan yom kippur oruç günü ramazan ayında sadece gündüz saatlerini kapsayacak şekilde değiştirilmiş ve sebt günü cumartesiden cuma gününe alınmıştır. kaynak için (bkz: kısa ortadoğu tarihi) .
 4. şuradan buyrun

  işin aslı videoda anlatılmıştır. özetle, senetsiz (dayanaksız) bir şekilde ibn-i ishak tarafından rivayet edilen bu hadise, hiçbir sahabe tarafından rivayet edilmediği gibi, her türlü tarihi travmalarını kayıt altına alan yahudiler tarafında da böylesi elim bir hadisenin rivayeti mevcut değildir. ibn-i ishak da başta imam malik olmak üzere çağdaşları tarafından yalancılıkla itham edilmiştir. dolayısıyla (bkz: doğru bilinen yanlışlar) , (bkz: gerçek islam bu değil) .

  iki saatlik videonun tamamı
  kurra
 5. Olayla ilgili İslami kaynaklara bakalım:

  1) Hadis: (Sahih olarak sınıflanmış Kütüb-i Sitte hadisi)
  Fasıl : NİKAH BÖLÜMÜ
  Konu : Resulullah (sav)`ın Zevceleri
  Ravi : Enes
  Hadis No: 5617
  Resulullah (sav) Hayber`e geldi. Allah kaleyi fethetmeyi müyesser kılınca, kendisine Safiyye Bintu Huyey İbni Ahtab`ın güzelliğinden bahsedildi. Safiyye`nin kocası savaş sırasında öldürülmüştü. Kadın daha yeni evlenmişti. Aleyhissalatu vesselam, ganimetten pay olarak kendisine onu seçti. Oradan Safiyye ile birlikte çıktılar. Revha nam mevkiye geldiler. Aleyhissalatu vesselam orada gerdek yaptı. Sonra küçük bir yaygı içerisinde has (denen hurma, yağ ve keş`ten mamul bir yemek) hazırladı. Sonra bana: "Etrafındakileri çağır!" buyurdu. Bu, Resulullah (sav)`ın Safıyye için verdiği düğün yemeği idi. Sonra oradan Medine`ye hareket ettik. Resulullah (sav) Safiyye için, bineğinin terkisine bir örtü seriyordu. Sonra devesinin yanıda çömelip dizini dayadı. Safiyye (ra), dizine basarak deveye bindi.

  2) Kuran:
  Ahzab 26 ve 27: bu olayla ilgili olduğu bir çok din alimi tarafından belirtilmiştir
  http://www.kuranmeali.org/33/ahzab_suresi/26.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx