1. iktidarın ve konuşmaktan başka hiçbir şey yapmayan muhalefetin eseri
 2. patlama esnasında kaybettiğini sandığı bir yakınını görüp, kameranın ardından ona o anki heyecanla el salladığını düşünmek istiyorum..
  diğer türlüsü midemi bulandırıyor da..
 3. bir insanın adı çıkacağına canı çıksın. el sallayan ayı diye manşetlerdesin. nasıl bir manyaksın sen.
  ozumm
 4. halkımızın bir kısmının eğlence anlayışını yansıtan hareketin sahibi adamdır. çalışan iş makinelerini, üç saatlik yavaş çekim konuşmaların geçtiği dizileri, şafak sezer ve şahan gökbahar filmlerini, acun'un yarışmalarını seyreden bir toplumuz. bunları seyrederken nasıl muhakeme gücüne ihtiyaç duymuyorsak, aynı şekilde el sallayan adam da yaşamak için muhakeme gücüne ihtiyaç duymuyor. sadece hayatta kalma içgüdüsüne sahip ve hayatta kaldığı için mutlu. kendini var edebilmesinin bir parçası olarak, canlı yayında varlığını başkalarına kanıtlıyor. belki de hayatında ilk defa bir şey başarmanın hissini yaşıyor o an kadraja girerek. etrafta gördüğü cesetler moralini bozmadan, kendine keyif veren şeyler buluyordur o ortamda, kafa kesme tipi video izlemekten alışmıştır muhtemelen.

  en önemlisi çocuklar, gençler ölümlere alıştı. bu adamın yetiştirdiği bir çocuktaki durumun, boynuzun kulağı geçmesi olacaktır. insanlar, artık tepkisiz hale geldiler ya da suni tepkilerle kanıksadılar, rutine bindi bu tarz saldırı ve haberler. herkes birilerini sorumlu olarak görüyor ama sorumlu tutuklarının sorumluluklarını yerine getirememesini, seçimlerde maddi çıkarlarını gözederek saman altı ediyor.

  ölümler arasında bir iki tane acıklı hikayesi olanlar dışında diğerleri nicel bir büyüklük oldu. 30-40-50-60 veya 100 çok fark etmiyor. bir futbolcunun babasının ölmesine tepki, diğer tüm ölümlere verilen toplam tepkiden fazla olabiliyor. hem de bunu kendini hümanist, entelektüel olarak niteleyenler söylüyor. artık futbolculara kadar varmışmış bu iş! nereye varınca bıçak kemiğe dayanacak? ünlülere, devletli büyüklerimize gelince mi? bıçağın vücudumuzdan etler kopardığı bize yani halka gelmedi mi daha?
 5. şu an için bir anlam ifade etse de üzerinden 1 sene bile geçmeden manasını yitirecek olan tarihsiz başlık. diğer bir deyişle çöp.

  konuya dönecek olursak da adam öküzün önde gideni, bayrak sallayanı tabi, o ayrı.