1. illa taciz yoluyla olmasına gerek yok günümüzde. deli saçması açıklamalarıyla bizi oradan oraya atan, sinir harbi yaşamamıza sebep olan kadınların da bu istismarda payı büyüktür. hiç ana olmamış gibi, hiç kadın olmamış gibi, her şeyi geçtim hiç bir çocuğun başını masumiyetle okşamamış gibi bize kadar ulaşan o iğrenç lafları bu tacizin en büyük ortağıdır.

  gerekli bilgi ve donanıma sahip değilim ama toplumun acil olarak kendi içinde kadın ve çocukları bilinçlendirmek adına, bir örgütlenmeye gitmesi gerek. şayet varsa da ben seslerini duyamadım. ciddi bir ayaklanma olması gerekiyor ki bu yaşananların adaletle önlenebilirliği sıfır bu şartlar altında. koruyucu olmaktan öte, teşvik edici halleri sıradan bir insanın bile ruhsa sağlığını tarumar edecek tahribatta.
 2. eşcinselliğe hastalık olarak bakanların genelde sanık sandalyesinde olduğu normal insanın duyduğunda bile tüylerini diken diken edecek söz öbeği.
  reax
 3. dini vakıflarda ve kiliselerde teşkilatlı bir şekilde görülüyor olması daha da mide bulandırıcıdır.
 4. kurumsallaşmadaki başari, meta ve idealarin ne kadar başarili istismar edildiğine bağlidir.
  o yüzden, kurumsal dinlerde ve kurumsal işletmelerde, bu gibi istismarlarin görülmesi şaşirtici olmamalidir. çocuklar ve bedenleri, sadece madden değil manen de istismar edilmektedirler.
  t