1. başlığı açarken tam requiem for a dream diyecektim shawshank redemption aklıma geldi ama, bazı şeyler vardır, o kadar çok fanboyu vardır ve o kadar gereksiz övülür ki kusacak kıvama gelirsiniz. o yüzden ben yine requiem for a dream'de karar kıldım.

  halbuki çok güzel bir filmdir, ama hakkında yapılan yorumlara hangi mecrada bakarsanız bakın, zannedersiniz ki dünyanın gerçeklerinden bihaber milyonlarca polyanna bir araya gelmiş de hayata gözlerini açıp hayal edebileceklerinin ötesinde bir dehşetle karşılaşmışlar. onu geçtim uyuşturucu batağındaki utanmasa anasının pezevenkliğini yapacak 3-5 şerefsize üzülür olmuşlar.

  bak yine sinirlendim. bir de filmi izleyip "aay 1 ay etkisinden çıkamadım yhaa" diyenler. aman evlerden ırak evlerden.
 2. interstellar bu listede basi ceker.
 3. (bkz: the big lebowski - coen kardeşler)
  ya gerçekten kapasitesizim bu filmi anlamlandıramadım, ya da harbiden bu filmi beğenen insanlarla aramda ciddi bir samimiyet farkı var.
  bguem
 4. (bkz: se7en - david fincher)
  güzel bir film evet, konusu da güzel ama neden türünün en iyilerinden sayılır oldum olası anlamamışımdır. muazzam bir şey göremiyorum ben bu filmde, güzel konulu iyi oyuncuları olan ama fazlası da olmayan bir film gibi geliyor bana.
 5. shawshank redemption. tamam film iyi ama yine de overrated!!!
  rem
 6. the big lebowski, mulholland drive...
 7. av mevsimi. filmde fransız polisiye gerilim havası estirilmeye çalışılmış ve biraz kasıntı kaçmış.olayların ilerleyişi de ipucu barındırıyor.bunun dışında cem yılmaz'ın o çok övülen oyunculuğunu ben beğenmedim.mesela organize işler filmindeki mafya babası portresiyle gerçekten komik bir adamın dışına ilk defa çıktığını görmüştüm ve hayran kalmıştım.şener şen de elini eteğini çekmiş bir polisten ziyade kaymakam veya bir tür bürokrat havasında performans sergiliyor.
 8. harry potter serisi, ya ne bileyim iyi hoş da küçük bir çocuk yahu, ana tema ne sevgi en kuvvetli büyüymüş bak hele bizim sihirli annemden ne farkı kalıyor. madem voldemortu sevgiyle yeniyorduk niye o kadar büyücü öldü, onların hiç mi sevgisi yoktu. daha mezun bile olmamış bir yeni yetmenin kahraman olduğu film mantıklı gelmiyor birde her film mutlu sonla bitiyor, yeşil çama yönlendirmek lazım böyle senaryoları.
  r2-d2
 9. aklima direkt fight club geldi
 10. big lebowski diyenler kalbimi çok kırdı, söylemeden geçemeyeceğim. bence son zamanların en overrated filmi gone girl'dür.