• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.73)
cube - vincenzo natali
6 kişi uyandıklarında kendilerini garip bir yerde bulurlar. burası içiçe geçmiş küp şeklindeki odalardan oluşan bir hapishaneye benzemektedir. dışarıya çıkmak için birlikte çaba sarfetmeleri ve ölümcül tuzaklardan kurtulmaları gerekecektir. farklı karakterlerdeki insanlar için, üstelik korkunun pençesini enselerinde hissederlerken bu hiç de kolay değildir.
  1. digitürk'ün digitürk olduğu zamanlarda, moviemax kanallarının muhteşem filmler yayınladığı dönemde izlemiştim. oldukça başarılı. serinin ilerleyen filmlerde fikrin bokunu çıkarmış da olsalar, oldukça güzel bir fikrin oldukça güzel bir şekilde sunumudur bu film.
  2. zamanında mimari proje dersinde hocanın ''sen niye küplere bu kadar takıntılısın, küp filmini bilir misin?'' demesiyle öğrendiğim bilim kurgu/gerilim filmi. konusu ve sunumu birçok gerilim filminin ötesindedir ama nedense geri planda kalmıştır. denk gelirseniz mutlaka izleyin.
  3. serisi çekilmiş ama ilk filmindeki etki yakalanamamıştır. kurgu, kimin bir sonraki odada nasıl öleceği merakı süperdir. tavsiye edilir.