1. içinde olağan insan bulunmayan bir okul.
  içinde birçok yetenek bulunur ancak tutucu ve gerici yönetim yüzünden bu yetenekler pek açığa çıkamaz.
  yine de öğrenciler ve öğretmenler çabalayarak oldukça güzel işler çıkarırlar. https://www.youtube.com/watch?v=V00B_HqSU2o
  öğretmenleri,öğrencileri,kantincisi,bahçesi,ağaçları gibi birçok şey ile ilgili bolca yazı yazılacak olan okul. Aynur gündemir önderliğinde gelişmekte olan muhteşem bir betikevi(kütüphane) de vardır.

  Bir de dandik bir marşı vardır aşağıda sözleri:

  tarihi anlatıyor
  toprağı, dağı, taşı
  efeler diyarıdır gururlu dimdik başı x 2
  heyyy!
  egemizin incisi,
  denizlinin simgesi
  denizli anadolu lisesi
  denizli anadolu lisesi

  arşa çıksın sesimiz,
  başarmaktır azmimiz
  hırs doludur gönlümüz, çünkü atatürkçüyüz x 2
  heyyy!
  egemizin incisi,
  denizlinin simgesi
  denizli anadolu lisesi
  denizli anadolu lisesi
 2. denizli'nin köklü anadolu liselerinden(1983), eğitim sisteminin monotonluğu tektipleştirme ve sınav odaklılığı yüzünden sıradan bir liseden öteye gitmiyor bu günlerde ayrıca bahçesinde pansiyon ve lojman bulunur uzuneşşek ve türevi oyunlar için idealdir.iyi kötü acı tatlı okulun okulumun her köşesinde anım vardır.yurttaki odaların kapıların dili olsa da konuşsa xd ah ulan liseli ah
 3. sol frame' de görünce beni heyecanlandıran eski okulum. sanki hala okuyormuşcasına. şu anki durumu ile ilgili net bir bilgim yok ama bir 12-13 yıl öncesine kadar denizli' nin prestijli okullarından biriydi.
 4. hakkını vererek okumadığım lise. insanları genel olarak kültürlü kesimdendir. güzel insanları çoktur. sonradan bu liseye bir senelik geçsem de önceki üç yılımdan bin kere daha hoş geçmiştir. bu durumuyla hafızamdan asla silinmeyecek okuldur. tabi hafızayı yok edecek hastalıkları geçirmediğim sürece.
 5. son ygs sonuçlarına göre başarısı önceki yıllara göre oldukça düşmüş okul. tabi ki başarıyı yalnızca ygs odaklı söylemiyorum. spor ve sosyal etkinlik açısından da oldukça gerilemiştir.

  ygs sonuçlarına dönersek ortak sınavlar başladığından beri başarı gözle görülür biçimde düşmüştür. bu düşüşte aydemin de etkisi var ancak genel olarak ortak sınavlar buna neden oluyor. dört yıl önce ortak sınavların olacağı kararlaştırıldığında edebiyat öğretmenimiz sayın aynur gündemir bunun olacağını sınavların amacını göz önüne alarak önceden belirtmiştir ve karşı çıkmıştır ki kendisi dil anlatım dersimize girerken ortak sınavlardan ayrı olarak sınıfımıza özel nitelikli sınavlar hazırlamıştır.
 6. bence böyle bir okul yok ya da bütün dünya denizli anadolu lisesidir ?
 7. dışarda adına garip bir algı yaratılsa da içinde olanın vazgeçmekte zorlandığı bir okuldur. okulun öğrencileri tarafından sevildiği çok nettir. bunu da mezunların okula çok sık gerçekleşen ziyaretlerinden anlayabilirsiniz. beni en mutlu eden yönü ise öğretmen öğrenci ilişkileridir.bunda dışarıda "yaşlı" diye tabir edilen benim tarafımda ise "tecrübe kokan" öğretmenlerin etkisi çok büyüktür. yılların birikmişliği ile öğrenciye nasıl davranılması gerektiğini bilir hepsi. okulun kapısından girdiğiniz an sıcaklığı ve samimiyeti hissedersiniz. !---- spoiler ----!

  ayrıca son sınıfların okulun son günlerinde alt dönemleri su balonlarıyla bahçede beklemesi, çıkışları tutarak kaçmalarını engellemeleri ve onları bir güzel ıslatmak gibi bir ritüel var ki hem son sınıflar için hem de alt dönemler için çok eğlenceli. bir süre sonra alt dönemler duruma alışıp patlamayan su balonlarıyla karşılık vermeye başlar ki asıl eğlence o zaman başlar

  !---- spoiler ----!.
  başarı konusunda ise malesef farkedilir bir düşüş var. fakat kendi dönemime çok güvenmekteyim. umarım başarı seviyesini arttırabiliriz. uzun lafın kısası farklı bir ruhu olduğuna ve bunu tadan bir insanın hayatı boyunca bu ruhu taşıdığına inandığım okul.
 8. bugünden sonra ne adı ne binası kalmış okul. büyük olasılıkla adı 15 temmuz fen lisesi olacaktır(*:at fava bekle). gün gelir de devran dönerse güzel günler görecek olursak denizli anadolu lisesi yeniden hak ettiği adına, binasına ve bahçesine kavuşacaktır!