1. İnsanlarla iletişim kurmaya çalışırken bazen göndermelerde bulunur ve bunların iletişime geçtiğimiz kişide karşılık bulmasından keyif alır, karşımızdaki kişiden bir tepki alamadığımız zaman da neden anlamıyorlar, neden bilmiyorlar diye hayıflanabiliriz.

  Mesela The Godfather filmini izleyen biriyle konuşurken laf arasında kuracağınız "ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım" cümlesinin karşılık bulmasında küçük ama tatlı bir keyif vardır. Bu hissi paylaşabileceğiniz insanlarla bir arada bulunmak küçükcük de olsa yaşamınızdan daha çok keyif almanıza yardımcı olacak bir etken diye düşünüyorum. Az önce beni youreads'e summonlayan @willemcarter ile böyle bir an yaşadık ve bu başlığı açmaya karar verdim.

  Konu: Önümüzdeki hafta içinde benim bir mülakata onunsa büte girecek (gelecek) olması

  Haletin: Mülakatın salı günü olduğunu öğrendim.
  Willemcarter: Keşke ben de öğrenebilsem :D
  Haletin: Nasipse olur diyelim :P
  Willemcarter: :D nasipse mi? ben hiç üniversitede öyle bir şey duymadım. mesela "nasipse kar tatili var çocuklar" *gülüşmeler* (bizde nadiren oluyor da)
  Haletin: Dogru insana dogru göndermeyi yapmayi cok seviyorum :D

  Fransız kalanlar için buradaki gönderme: (bkz: Cem Yılmaz: "Nasipse yer çekimi var") (bkz: http://www.ntv.com.tr/yasam/cem-yilmaz-benim-normalde-fizigim-iyidir,B2sV9qB_rUCrVMlkTtlAZA)