1. plaka kodu 23 olan ilimiz.
  saba
 2. zamanında 2 günlük gezimde karşılaştığım kadarıyla yardımsever iyi niyetli insanların bulunduğu bir şehir.

  küçük toplu bir kent.

  kaleden manzara güzel.
  ramel
 3. kışın bazı mahallekerdeki çeşme musluklarının özellikle açık bırakıldığı şehir. o muslukları özellikle açık bırakıp gidiyoruz biz. su donmasın, bizden sonraki de suyunu alabilsin diye. tam kapayıp tıkamayın o muslukları.

  gidip de baraj gölünde balık yemedem dönerseniz olmaz. yiyin mutlaka.
 4. benim de bir müddet yaşadığım vatansever anadolu kenti. huzur adası.
 5. doğu anadolu bölgesinde yer alan bir şehrimiz.

  harput çok güzeldir. çok sevdiğim harput kalesi'nin yanında kümelenen apaçi tayfasını saymazsak eğer oldukça da mistik bir havası vardır. buradan şehri seyretmenin tadına gerçekten doyum olmaz. keban, hazar, çırçır şelalesi, sivrice gezip görülecek diğer güzel yerleridir.

  insanları yardımsever ancak çok tutucudur. kadın erkek fark etmeksizin baştan ayağa süzer, hatta gözleriyle yerler zaman zaman. bolca kınar, ayıplar ama fırsatını buldukça eleştirdiği şeyleri bir bir yapmaktan geri kalmaz.

  malatya, diyarbakır'a çok yakındır, sıkıldıkça sık sık buralara kaçarsın. antep, mardin, urfa, van makul uzaklıktadır, fırsat yaratıp gidip görebilirsin.

  yemekleri çok ama çok güzeldir. aşmışlardır hatta bu konuda, kime misafirliğe gitsem yedi, sekiz çeşit çok uğraşmayı gerektiren yemek koyarlardı önüme. elleri çok boldur, cömertlerdir, evden yanına bir şeyler vermeden göndermek istemezler seni. vefalıdırlar bir de, sık sık arayıp sorarlar. hiç istisnalarını görmedim bu konuda.

  bir de * erkan oğur bu şehirlidir. ben kendi adıma şehrin müzik kültürünü severim. devlet tiyatrosu vardır ve güzel oyunlar gelir, öyle çok çok sık olmasa da.

  seçenekler sınırlıdır maalesef, sıkılma ihtimali bulunur. kendini kardeş kendi malatyayla bol bol kıyaslayan insanları vardır ama * malatya elazığ'dan çok daha güzeldir.

  3 yıl çalıştım ben burada. hatta palu'da diyeyim. elazığ'a az çok hakim olanlar bilir bu şehirde bir palu vardır ve uzak durulmalıdır. *

  hayatımın en güzel ve en kötü günlerine ait anılarımı içinde barındırır. çok özlüyorum.
 6. ülkemdeki dandik şehirlerden biri. harputa gittim. ahım şahım bir özelliği yok. tepeye kale koymuşlar ortalık dağ, çayır başka bir şey yok. palu ise bildiğin deli diyarı. adamların kafaya ulaşmak çok zor.

  elazığ ortalama yobaz kaplı, içinde her türlü insan bulunduran küçük kasabadır. öteye gidemez.