• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
elsker dig for evigt - susanne bier
cecilie ve joachim genç ve âşıktırlar. yakında evleneceklerdir ve önlerinde koca bir hayat vardır. ama işler ters gider ve birdenbire her şey tepetaklak olur. işler sadece cecilie ve joachim için değil; üç çocuk sahibi, mutlu bir evlilik yaşayan, otuzlu yaşlarının sonlarındaki marie ve niels için de değişir. evlilikleri, niels cecilie’ye sırılsıklam âşık olunca ciddi şekilde sınanır. acaba niels ve cecilie, aşkları için her şeyden vazgeçmeye hazır mıdırlar? kesin olan tek şey vardır: bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
 1. 2002 danimarka yapımı film toronto film festivalinde fibresci ödülü de dahil olmak üzere toplam 12 ödül almış dogma türünün bir örneği.

  dogma akımı filmlerinde hep olan bu filmde fazlasıyla var:oyunculuklar çok doğal, duygular çok iyi yansıtılmış ve çok gerçekçi.

  ve yine dogma akımı filmlerinin insana verdiği izlenen film değil de gerçekte yaşananlara tanık oluyormuşsun hissi fazlasıyla var bu filmde. o yüzden de izleyiciyi en aykırısı bile olsa bütün karakterlerle özdeşleştirebiliyor.

  tabi bunda başta mads mikkelsen olmak üzere oyuncuların da rolü büyük.

  film bana ‘’aslında hayat çaresizlik, hiçbirşey elimizde değil’’ dedi.