1. takım çalışmasına inanması, prezantabl olması, ikna yeteneğinin yüksek olması, mümkünse ikinci bir yabancı dilinin olması, b sınıfı ehliyetinin olması vs vs
  aa?
  bir özellik demiştik dimi?
  tek bir tane!
  o zaman,
  mutlu edebileceğim bir kadın olması en önemli özelliktir, mutlu olan bir kadın sizi mutlu edebilir.
 2. eşcinsel olması yeterlidir benim için.

  şaka şaka sadece o değil ama o da önemli bir ayrıntı tabii.

  neyse öhöm öhöm.

  romantik olsun,iyi yemek yapsın-ben hiç beceremem-kendisine ve çevresine saygılı olsun bir de yüzümde gülücükler açtırsın yeter bea.

  ha bir de pasaportu olsun,evleneceksek hollanda'ya falan gitmemiz lazım çünkü.
 3. beni, annemin beni sevdiği kadar sevsin.

  edit: fikirlerine değer verdiğim bir arkadaşımla yaptığım sohbet sonucunda kimsenin bizi annemiz kadar sevemeyecegi sonucuna varmış bulunmaktayız. bu yüzden hedef kucultuyorum. karşılıksız sevecek ve sahiplenecek birisini arıyorum. sahiplenecek lafindan kastim, terliyken sırta mendil koymali hareketler. hastalandığında çorba yapmalı falan.
 4. kişinin evlenmeden önce çizmiş olduğu bireysel sınırlara saygı duyması... erkeğin oluşturduğu benlik ne zaman kadın tarafından asimile edilirse evlilikte sorunlar çıkmaya başlıyor. kadir inanır' ın dediği gibi : türkiye'de kadınlar erkekleri asimile ediyor.
 5. boş yaşayan bir insan olmasın. çalışsın, çabalasın, üretsin.
 6. bizimki gibi vasat altı kültürlerde aranmayacak özellik olarak anılır fakat;

  "eğlenilecek kadın" olması.
 7. evi idare edebilecek bir insan olmasıdır.

  bakış açımı yargılayabilirsiniz ama bir kadın evinin efendisi olamıyorsa o kadından eş olmaz benim için.

  tabii bu demek değildir ki evin tüm yükünü tek başına üstlenecek...

  öncelikle benim gibi çeşitli ülke mutfaklarına hakim biriyle evleneceği için çok şanslı bir kadın olacak ama ben de kendisinden bana güzel yemekler yapmasını beklerim.

  ayrıca tüm paramı kendisine emanet edebileceğim kadar da ev ekonomisine hakim olmalı. hatta öyle birisi olmalı ki eve harcadığından arttırıp yatırım bile yapabilmeli. bir de tüm bunları yaparken ay sonunda "para bitiyor" stresi yaşatmamalı.

  peki o tüm bunları yaparken ben ona ne mi yapacağım?

  uzakdoğu mutfaklarından bazılarına hakim sayılırım. hong kong, vietnam ve japonya mutfağına az da olsa hakim sayılırım. bir gün eve yorgun geldiğinde onu lezzetli bir gyudon bekliyor olabilir. ya da özel bir günde sake+sushi kombosuyla karşılaşabilir.

  http://img.relax.ge/placegalery/bl/s400x400/blgaayphzvcujtznxtcrphkbnzcw.jpg

  ama gel gelelim böyle bir kadınla karşılaşma olasılığım bile sıfıra çok yakın. onu geçtim o kadının benimle evlenmeyi kabul etme olasılığı da sıfıra yakın. anca böyle hayal kuruyorum işte.