1. fatih altaylı' nın son dönem ilber ortaylı ve celal şengör ile birlikte yaptığı "teke tek özel" programı yayından kaldırıldı. ilgili yayının neden kaldırıldığı ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
  ozumm
 2. yazıktır,günahtır,zulümdür.ilber ortaylı ve celal şengör'ün programa katılmasıyla adeta bir bilim şenliğine dönüşmüştü program.alo fatih olayını bile unutturacaktı bizlere fatih altaylı neredeyse bu iyiliğiyle.ben bile hiç ilgimin alakamın olmadığı coğrafyaya merak salıp kitap sipariş etmiştim aval aval bakmayayım programa diye.bu programı izleyerek tuttuğum notlar bir defteri buldu.şimdi siz diyorsunuz ki bir daha olmayacak.gerçekten elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi hissediyorum.

  not: bu dediklerim çarşamba özel yayını içindir.
 3. hakikaten kaçırmadığım programlar arasındaydı... dün öyle bitiriyoruz falan deyince fatih, çok ağır küfürler ettim haberturk yönetimine... hem gülüyorduk hem öğreniyorduk. çok fena küfür edesim geldiği için daha fazla yazamıyorum.
 4. survivor izleyin diyorlar işte. sen treni çoktan kaçırmış bir milletin evladısın.

  edit: yazdığım ikinci cümleyi anlık kızgınlıkla yazmıştım. gerçek düşüncem değildir. daha doğrusu karamsar değilim bu konuda. "karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak."
 5. türkiye de yayınlanan en kaliteli programlardan biri idi. şimdi yayından kaldırıldığını öğrenince gerçekten çok sinir oldum. bunu izlerken sanki fransız belgesel kanalı izliyormuş gibi geliyordu. kısa süreliğine de olsa bu cahil ve kaba ortamdan soyutluyordum kendimi. ama yok, bu kaçıncı artık. cnbc-e vardı kapandı, ardından e2 gitti, bundan önce hatırlayamadığım nice kaliteli yayını hiç ettiniz be. türkiye abd'den sonra en çok tv seyreden ülke. artık tvde öyle programlar ve diziler yayınlanıyor ki karşısına maymunu koysan ne biçim şey bu kardeşim der. anlamıyor musunuz aptallaştırılıyorsunuz. bir de çıkıp basın özgürlüğü diye bağırırlar. hangi basın arkadaşım? tek bir şey diyeceğim "yedirmem bu milleti ben, kolay mı sandınız atatürk'ün evlatlarını kandırmak."
 6. "alt akil" 'in bok yemesidir.
 7. üzmüştür. bu hadise fatih altaylı'nın söylediğine göre, ellerinde olmayan sebeplerden ötürü gerçekleşmiş. sebep siyasi bir baskı mı, reyting mi, reklam gelirlerinin düşük olması mı bilemedim. siyasi bir baskıysa ''oha!'' derim. fakat sanmıyorum siyasi olsun. sebep yayıncı kuruluşun reyting, reklam gelirleri vs. kaygısı bence. neyse sağlık olsun, belki bir radyo programı filan yaparlar, ki fatih altaylı böyle bir şey ima etti. en azından bugüne kadar yayımlanmış programların youtube linklerini bir başlık altında toplayalım.
 8. türk televizyon kanallarında değer vererek izlediğim tek program idi. ilber ortaylı ve celal şengör gibi bilgi küpü olan insanlardan tarihi, bilimi öğrendiğim ve öğrenirken ne kadar az şey bildiğimi farkettiğim programdır. neden kaldırıldı ki? yazık.
 9. lan bu ülkede güzel olan her şeyin sonu gelir mi arkadaş? cevabı da ben vereyim gelir.
  neyse en azından nihat hatipoğlu duruyor.
 10. zamanında yaladıklarından gelen tokattır, dost kazığıdır.

  bu gibi olaylar bana faşizmde bu gibi yalaka tipleri yutmak için başka hiçbir güce ihtiyaç olmadığını hatırlatıyor. yani getiren götürüyor. haydan gelen, huya gidiyor.

  bakınız, daha birkaç yıl önce beyefendi'nin kendi zırhlı aracını verip kendini siper ettiği süper savcısı, bir gece yarısı gürcistan sınırından kaçıyor. bir zamanlar ortak operasyon ile zorla el koydukları kanaltürk, yine kayyum marifeti ile ekran karartıyor. müsteşar olarka atadıkları kankalarını, emniyet müdürü yaptıkları adamları şimdi birer birer içeri tıkıyorlar.

  bunlar ders olsun, kiminle yürüyeceğinize dikkat edin. sonra siz de kendinizi terörist olmuş buluverirsiniz. programınız yayından kaldırılır, dünün "alo fatih"leri bugün düşman fatih olur çıkarlar.

  diktatör eken, faşizm biçer.