• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
geliştiren anne-baba - doğan cüceloğlu
anne-baba olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük armağandır...

yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne-babalardan da beklentiler artıyor. toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulması şart. bunun yolu da, anne ve babaların geçmişten gelen korku kültürü kalıplarından kurtulmaları ve onur eşitliğine inanan sağlıklı gelişmiş bireyler yetiştirmeleri...

geliştiren anne-baba olmak için kendimizi ve çocuğumuzu tanımamız, beklentilerimizi, niyetimizi keşfetmemiz; değerlerimizi ve aile ilişkimizi sağlıklı tutmamız önemli. bilen, anlayan, seven gözlerle yaşama bakmak kendi elimizde…

güler yüzlü, sakin, güvenen, hayata, ailesine şükür duygusu içinde bakan bir anne, bir baba olmak çocuklarımıza verebileceğimiz en büyük armağandır. çocuklar böyle bir armağanı hak ediyorlar. çocuğunuz bir kez çocukluk yaşayacak; bu dönemi onunla doya doya yaşayın.

-doğan cüceloğlu-

(tanıtım bülteninden)
  1. doğan cüceloğlu'nun kasım 2016'da çıkan kitabı. anne baba olacakların ya da küçük çocuğu olanların mutlaka okumasını öneriyorum.

    genel olarak nasıl öğrenmişsek öyle öğretmeye, nasıl yetiştirilmişsek öyle yetiştirmeye eğilimli insanlarız. bu kitap, klasik çocuk yetiştirme anlayışını değiştirmemiz gerektiğinin farkına varmamızı sağlıyor. sadece bir değişiklik gerekliliğinin değil, kendi beklentilerimizin ve geçmişimizden getirdiğimiz özelliklerin bizi nasıl şekillendirdiğini ve bu şekilleri değiştirmenin yollarını da sunuyor okura.

    denetleyen değil, geliştiren ve çocuğunu yaşama hazırlamak isteyen anne babaların başucu kitabı olmaya aday bence.