• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
glück - doris dörrie
mutluluk, berlin’de yaşayan ve birbirinden çok ayrı hayatlar süren iki gencin olası birliğinin hikayesidir. irina, savaş mültecisi olup fahişelik yapan bir kadın, kalle ise evsiz bir serseridir. karşılaştıklarında birbirlerinden utanmalarına ve şüphe etmelerine rağmen aşık olurlar...
almanya’nın en sevilen kadın yazarlarından olan ve türkiye’de “erkekler” filmiyle tanıdığımız doris dörrie’nin yönetmenliğinde sıradışı bir aşk hikayesi olan mutluluk filminin başrollerinde albra rohrwacher ve vinzenz kiefer yer alıyor.
 1. bu da doris dörrie’nin ‘’mutluluk’’ filmi.

  ferdinand von schirach en beğenilen romanlarından biri olan glück eserinden alman yönetmen doris dörrie tarafından senaryolaştırılıp aynı adla beyazperdeye aktarılan 2012 yapımı film farklı konusu ya da farklı bakışı ile dikkat çekiyor.

  “evsiz bir punk mülteci bir fahişeyle karşılaşır ve…’’

  ötekilerin filmi.


  diğer aşk hikayelerinden farklı, gri, sert, kasvetli ama sahici, güçlü, narin, dokunaklı bir aşk var karşımızda.

  film belki büyük değil, eşsiz değil, ‘’en’’ lerden değil, kendi çapında, kendi dünyasında birbirine tutunmaya çalışanların dili.

  araya serpiştirilmiş güzel görüntüler eşliğinde ama alışık olmayan bünyelere rahatsız edici gelen sahneler de içermekte.