1. bildiğin fransız kalma olayı
  gundi
 2. cehalet mutluluktur
  erdo
 3. tv 8 izleyin.
  mesut
 4. gerçek gündemi takip etmenin mümkün olmadığı güzide ülkemizde doğru harekettir
 5. bifiil denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanmış olaydır.toplum artık gündemin o kadar içindeki kaçmaya çalışırken daha çok vakit kaybeder daha çok yorulursunuz.gelin kendinizi gündemin şefkatli kollarına bırakın.
 6. beni anlatan eylemdir. gündemi takip etmekten kasıt; ülkemizde, diğer ülkelerde ne oluyor ne bitiyor (herkesi ilgilendirecek konularda) ise takip etmek gerekir tabiki bir yandan da ama söz konusu c. g.'nin kaç adam kestiği, kime tecavüz ettiğiyse ben almayayım benim derdim bana yetiyor zaten.
 7. şu ülkede ruh hastası olmamak, akıl sağlığını korumak için yapılması gereken şey. karısını kesenleri mi ararsın, el kadar çocuğa tecavüz edenleri mi ararsın, katilleri mi ararsın yoksa bir de ülkede bu kadar sorun varken tecavüz edilen kadının orucu bozulmaz diyeni mi ararsın. sonra vay efendim bu ülke kötüye gidiyor. kaldırın ana haber bültenlerini. tüm kanallara saat 19-20 arası doğa hakkında belgeseller yayınlanacak diyin, ülke 2 yıla yaşanabilir bir hal alır. sadece sabah kahve mi içerken izlediğim irfan değirmenci var. bir o adamı izlerken insanın içi bunalmıyor...
 8. bugünden itibaren yapacağım eylemdir. ülkeden bir halt olmayacağı belli. hatta ak partililerin ve terörist sevicilerin daha çok çocuk yaptığı düşünülürse ülke gelecekte iyice batağa saplanacak. tecavüz, terör, cinayet gibi olayları zaten kanıksadık. bunlara karşı yapılabilecek bir şey de yok. gündemi takip etmeyerek en azından daha stressiz ve muhtemelen daha uzun yaşarım.
  bb
 9. elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum ama gündem dediğin günde bir, hadi bilemedin iki önemli konu olur. takip etmekte zorlanıyorum. daha ben fırsat bulup davutoğlu' nun konuşmasını dinleyemedim. bugünkü başlıklar;

  . akitin gezi partisinde ki ünlüleri fişlemesi
  . kilis patlamalar
  . rte baş komuntanlık fikri
  . can dündar a yapılan silahlı saldırı
  . yeni başbakan kim
  ...

  gazeteki olağan haberleri yazmıyorum bile. daha bir konuyu sindiremeden diğerine geçiyoruz.

  edit: başlıkta etmemek yazıyormuş, ben çok yanlış gelmişim. :)
  ozumm
 10. akıllıca olandır. iyileştiremeyeceğiniz toplumsal delirmişliği izleyeceğinize gidin kuş fotoğrafçılığı yapın.