1. dostlar tiyatrosunun kadıköyde oynamaya başladığı yeni oyunu, yada müzikli gösteri.
    kadıköy lisesi’nin içerisinde yer alan tarihi mermer konak’ın bahçesini genco erkal'ın uğraşlarıyla açık hava tiyatrosuna dönüştürmüşler. konağın dekor olarak kullanıldığı oyunda genco erkal'a tülay günal eşlik etmiş.

    oyunu cumartesi akşamı izledim, ağırlıklı şiirler ve şiirlerden bestelenen şarkılar gibi. oyunculara saksafon piyano ve viyolonsel eşlik ediyor. genco erkal brecht'i de nazım'ı da yıllardır oynuyor zaten, bu oyunlardan bildiğimiz gibi şiirleri canlandırıyor okurken. oyun nazım ile başlayıp, brecht'in şiirleri ile devam edip yine nazım ile bitiyor. brecht'in yeri biraz sınırlı kalmış, oyun istanbulda olunca herhalde ağırlık nazımda.

    nazım'ın şiirlerinden zülfü livaneli, fazıl say, timur selçuk, cem karaca, edip akbayram'ın besteledikleri şarkılar söyleniyor, brecht'in şiirlerini ise sanırım tarık öcal bestelemiş, bunun dışında kurt weill ve hans eisler’e ait bestelerde var.

    oyunun en keyifli tarafı açık havada ve denizin hemen yanında olması. genco erkal, fazıl sayın müziği eşliğinde nazım'ın şiirlerini okurken, sahneye kadıköyün kedileri yerleşiyor, tepenizden de martılar geçiyor. cem karacanın bestelediği çok yorgunum çalarken, rüzgarın sesi martı seslerine karışıyor..
  2. gitmeyi çok istediğim bir oyun, lakin konum ve saat olarak bana uymuyor. oyunun figüranı kediler. gitmek isteyenler için şuradan bilet fiyatları ve günlerine bakabilirsiniz.