• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.57)
hannibal
red dragon filminin konusuyla aynı eksende ilerleyen dizide, genç fbi ajanı will graham'in, ünlü psikiyatr hannibal lecter'la çeşitli cinayetlerle ilgili işbirliği yapması anlatılıyor.
 1. herhalde favori beş dizini söyle deseniz, hannibal kesinlikle o listenin içinde yer alır. bu zamana kadar izlediğim en mükemmel dizilerden birisidir. gerek müzikleri, gerek yemek pişirme sahneleri, gerek öldürme eyleminin adeta sanatmışçasına lanse edilmesi benim açımdan gerçekten çok güzel. birde richard armitage de altı bölüm francis dolarhyde olarak oynayacak.

  ayrıca: https://www.youtube.com/watch?v=viXKDN94jAs

  glenn gould'a da sonsuz saygılar.
 2. ah bir de o gereksiz uzayan diyalogları, türk dizisi misali gergin bakışmaları olmasa benim tam oyunu salacak dizi. ne yazık ki bu haliyle tek diyeceğim yoklukta gider.
 3. literatürde en iyi diye geçen dizilerin %80-85'ini izlemişimdir. fakat bu dizi kadar iyi bir kurguya, zeki bir senaryoya sahip bir diziyi gördüğümü hatırlamıyorum. seri katil olarak dexter ile zeki senaryo olarak brba ile kıyaslanıyor. fakat bana sorarsanız ikisinin de ötesinde bir karakter ve senaryo.

  sırf adı hannibal diye ön yargılı davranıp başlamayan arkadaşlarımı diziye başlattım. şu an çevremde hiç pişman olan insan yok. başlamayan arkadaşlar hala başlamak için değil. bu günden itibaren 7 haftanız ve 7 haftada bitirmeniz gereken 26 bölüm var.
 4. kuz
 5. işin tekniğini bilmiyorum ama görüntü yönetmeni veya sanat yönetmeninin çok iyi iş yaptığı bir dizi.
  loach
 6. gördüğüm en karizmatik başrol oyuncusunun oynadığı dizi. (bkz: mads mikkelsen)
  hannibal rolüne ondan daha fazla kimse yakışamazdı. hayır, anthony hopkins mads'den daha iyi değil, olamaz.
 7. yeni sezona hızlı bir giriş yapmış dizidir. doymadık tabi ki, mutfak sahnelerini iple çekiyoruz.
  abi
 8. red dragon filminden esinlenerek yapılmış dizidir.
 9. psikolojik tahlilleriyle topluma fazla gelen bir dizi