1. sirkeci'de garın hemen arkasında, fotoğrafçıların her türlü ürünü sıfır veya ikinci el bulabilecekleri, fotoğrafçıların oyun yeri diye nitelendirilebilecek pasaj,mekan.

  her pasajda olduğu gibi içinde iyi esnaf da vardır, kötü esnaf da. fotoğrafa yeni başlayanların "ne alayım" sorusuyla ilk koştukları mekan olduğu için, kazıklanma şansınız da vardır, bu yüzden özellikle ilk gidişlerinizde bilen birisiyle gitmenizi veya referansla gitmenizi tavsiye ederim.

  aynı makineyi 4.000 liraya da 2.000 liraya da bulabileceğiniz, enteresan bir pasajdır.
 2. türkiye'de fotoğraf ve video üzerine ekipmanların nabzı hayyam pasajında atar. sirkeci'ye giderseniz kime sorarsanız rahatlıkla gösterir. sıfır ve ikinci el ekipmanları rahatlıkla bulabileceğiniz bir yer.

  internette gördüğünüz çoğu satış mağazası hayyam pasajındadır. benim önerim istanbul'da yaşıyorsanız internetten değil hayyam pasajından almanızdır. sıfır yada ikinci el ürünlerde pazarlık yapabilme avantajınız ve en önemlisi satın alacağınız ürünü gözünüz ile görebildiğiniz kadar inceleme, deneme imkanınız olabiliyor.

  hayyam pasajına ürün almak için gidin. satmak için giderseniz üzüleceğiniz rakamlar söyleyebilirler onlarda kar etmek istiyor. pasajda on numara esnaflarda vardır birşey almayacak olsanda çay içmek muhabbet etmek içinde gidebilirsiniz.

  pasajın içinde rahat rahat gezebilirsiniz, dükkanlara girmek zorunda değilsiniz çoğu ürün camların önünde reyonlardadır. ama tavsiyem alacağınız ürünü camda göremezseniz yinede dükkana girip sormanızdır çünkü artan hırsızlık olayları yüzünden bazı ekipmanları esnaflar kasalarına koymuşlardır.

  sadece ekipman alım satımı değil tamir, temizlik vb. ihtiyaçlarınız içinde hayyam pasajına gidebilirsiniz.