1. Bugün pek çok gazete ve haber sitesinde yer alan iddiadır.
  (Kaynak: http://spor.mynet.com/basketbol/93842-hidayet-turkoglu-cumhurbaskani-erdoganin-danismani-oluyor.html)
  Hakkında pek çok eleştiri ve espri yapılıyor. Ancak bu durumu anlamakta biraz güçlük çekiyorum. Zira Cumhurbaşkanı, Hidayet'e terörle mücadeleyi danışmayacak tabii ki. Toplumlar için çok güçlü bir birleştirici güç olan spor, aslında çok ciddi bir kalem ve güçtür bence ülkeler için. Aksine spor alanında danışmanlar olması, eski bir sporcu olarak beni fazlası ile mutlu ediyor.
 2. onlarca cumhurbaskani danismanindan biri olacak anlasilan. ne danisiyor cumhurbaskani acaba bunlara? bunlara danisip uygun yasalari cikariyor desem oyle bir yetkisi de yok. oturuyorlar anlasilan. maaslari kac acaba bu basdanismanlarin?
 3. benim gördüğüm, erdoganin yapmak istedigi sey; alaninda isim yapmış insanlari saray etrafinda toplayarak manevi bir güç elde etmek. sarayi, fikir, sanat, muzik, spor vs zirvesi haline getirmeyi istiyor olabilir. yakinda danışman oyuncu, yazar duyarsaniz pek sasirmayin. osmanlici ideolojisi geregi bu ihtimal pek düşük degil, ama unutmamasi gereken de şu ki, sirtini milli iradeye dayadigini idda edip millet üstü bir fildişi kulesi kuramaz. yani umarim.
  ya da bilmiyorum belki de kurdu bile.
 4. hidayet'in maddi manevi destek isteğinin yanlış anlaşılması sonucu ortaya çıkmış durumdur.
 5. iki uzun bir olunca turkiye samanliga doner dedirten haber.
 6. canı sıkılmış olabilir sarayda hidayet'ide danışman yapalım arada gelsin muhabbet edelim demiş olabilir..
 7. iddaa kuponu danışmanı olacaktır sanırım.
 8. aklıma karda trafik kazasını yorumlayan dayıyı getirdi
  amerika bunun altında ezilmez bence onlarda micheal jordanı atar :)
  jedi7
 9. arda turan'ın kabineye girerek dışişleri bakanı olması ve "derin strateji a.k.a 4-4-2 yeah!" isimli akademik (!) çalışmasını yayınlamasıyla devam edecek sürecin başlangıcıdır.
 10. daha öncesinde halterci, güreşçi versiyonları da görülmüştür. uzun sen gel bunlar beni anlamıyor...