1. sözcü'de karşılaştığım bir olay, adblockaktif ise sayfaya girer girmez sizi şöyle bir sayfaya yönlendiriyor.

  bakıldığı zaman önlem alınması güzel, yani ortada bir emek var ve bu emeğin karşılığı olarak bir gelir elde etmek istiyorsunuz tamam ama okuyucuyu bu durumdan bezdirerek yapıyor olmanız...

  zaten haber sitelerinin çoğu artık görsel olarak sayfalara bölünmüş halde. ki bu durum bakıldığı zaman gayet mantıklı, uzun yazılarda içerik ne olursa olsun bazen sizden okuma şevkini alabiliyor, görsellerle zenginleştirerek yazıyı kısa paragraflar şeklinde paylaşmaları, parçalara bölmeleri okuma şevkini arttırıyor. tabi o aralara koyulan reklamları saymazsak.

  gel gelelim emeklerinin karşılığını almak istemeleri olayına.. şahsen reklamlardan bezmiş biri olarak adblockkullanıyorum. ve reklamların b*kunu çıkarmaya devam ettikleri sürece de kullanmaya devam edeceğim.
 2. adblock kullanmamı engelleyemeyecek önlemlerdir.

  adblock eklentisini kurmamın tek sebebi websitelerinin her köşeye reklam koyması, bununla da yetinmeyip çeşitli ekstra sekmelerle birlikte zorla reklam izlettirmesiydi. theguardian, bbc, thenewyorktimes gibi haber sitelerinde sayfa başı maksimum bir veya iki reklam oluyor. türkiye'deki haber sitelerinin amacı haber okutmaktan çok reklam tıklatmak ve hit almak olduğu için durum tamamen farklılaşıyor. haber okumak için girilen sitelerin her yeri yanıp sönen ışıklı dikkat dağıtan reklamlarla dolu. hangimiz ''ünlü isme büyük şok'' veya ''öyle bir şey yaptı ki'' benzerindeki haberlere tıklayıp tırt haberlerle karşılaşmıyoruz ki ?

  kusura bakma sözcü, senin için adblock eklentisinden vazgeçecek değilim.