• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
io e te - bernardo bertollucci
film ailesine arkadaşlarıyla kayak tatiline gideceğini söyleyen , ama bunun yerine zamanınlarını evin bodrumunda geçiren iki kardeş ve 14 yaşında olan küçük kardeşin ablasının eroin bağımlılığından kurtulması için verdiği çabayı konu alıyor. 14 yaşındaki lorenzo, onun yaşlarında çoğu genç gibi ailesiyle arası bozuk olan , aynı zamanda dünyayla ilgili garip fikirleri olan ilginç bir çocuktur. 1 hafta boyunca kafayı dinlemeyi planladığı bu tatil kendinden hayli büyük üvey kız kardeşinin yanına gelişiyle hayli inginç bir hal alır. olivia güzel bir keştir. lorenzo onun yanında tuhaf bile sayılamaz. bu bir hafta lorenzo ve olivia'yı birbirlerine yaklaştırıp bambaşka bir boyutta ve derinlikte bir ilişki kurmalarına yol açar.
  1. bertollucci'nin, 2002 yılında gösterime giren “the dreamers” filminden sonraki uzun sessizliğini bozduğu 2012 yapımı niccolò ammaniti'nin romanından uyarlanmış film.
    ergenin dünyası, lorenzo ile olivia arasında oluşan değişik bağ ve dans ederlerken olivianın söylediği hoş şarkı ragazzo solo ragazza sola.