• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.00)
jurassic world - colin trevorrow
john hammond'ın başarısızlıkla sonuçlanan jurassic park denemesinin üzerinden tam 22 yıl geçmiştir. nublar adası'nda bu kez tam kapasiteyle çalışan, hammond'ın hayal ettiği gibi bir dinozor tema parkı jurassic world adıyla kurulmuştur. ancak kuruluşunun üzerinden 10 yıl geçen parkta müşteri sayısı günden güne azalmaktadır. parkı işleten şirketin hedeflerini tutturabilmesi için parkta yenilikler yapılır, yeni bir dinozor türü yaratılır. ne var ki bu yeni tür, adayı ve adadakileri felakete sürükleyebilecek sonuçlar doğuracaktır.
 1. önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Jurassic park serinin dördüncü filmi. filmin kurgusunda değişik bir şey yok gibi gözüküyor. dinozorlar tesisi ele geçirir, insanlık için büyük bir tehlike oluşturur... seri yeni dinozorlarla, süpersonik görsel efektlerle devam ediyor. yapımcı Steven Spielberg günün getirdiği görselleştirme tekniklerine para yatırmaktan imtina etmeyerek, fotogerçekçiliğin beraberinde gelen korku algısını daha da üst seviyeye taşımayı hedeflemiş.

  JURASSIC WORLD - Official Final Trailer (2015)
  JURASSIC WORLD - TÜRKÇE DUBLAJLI FRAGMAN

  bonus: Steven Spielberg jurassic world röportajı
 2. filmde gerilim hiç düşmedi, 3d olmasa da olurdu diye düşünüyorum çok bi fark göremedim ya da etkileyici bi sahne yoktu 3d açısından.

  !---- spoiler ----!

  kadının topuklu ayakkabılarla dinazorlardan kaçması falan saçmaydı biraz. dinozorları sadece tüfekle kovalamak da saçmaydı. aslında filmde çeşitli saçma şeyler vardı saymaya kalksak.


  !---- spoiler ----!
  güzel olan yanı sürükleyici, farklı, heyecanlı olmasıydı. belki amaçları da budur. final sahnesi de fena değildi. tavsiye etmekle etmemek arasında kaldım, bence inernete düşmesini bekleyin.
  abi
 3. zaman gecirmelik aksiyonlu film, ben çok farklı bir şey görmedim aslında, tahmin edilebilir konu gelisimi, klise ana kahraman..zaten amacının ve vaadinin o olmadığı çok belli. yine de 9gagde surekli ilgili postlar görünce merak edip gittim, üstte de denmiş 3d gereksiz olmuş.
  çok daha iyi filmler varken sinemada tercih edilmese de olur, bir ara karşınıza çıkarsa izlersiniz
 4. chris pratt nedeniyle fragmanı çıktığından beri heyecanla beklediğim filmdi kendisini. ancak film bitip salondan dışarı çıktığımda izlediğim klişe ve saçmalıkları kusacak yer aradım.

  !---- spoiler ----!

  - yaban adam ve yönetici kızın maceralarda yeşeren çekişmeyle başlayan aşkı
  - insanlar uçan kocaman dinazorlar tarafından alıp kaçırılırken, onlara yem olurken oğlanla kızın kendilerinden geçmiş halde öpüşmeleri
  - kadının bilmem kaç santim topuklularla koşarak ilk filmin dehşet kaynağına mama olmadan kötü olanın üstüne salması
  - atarlı ergenimizin bilmem kaç yıldır çalışmayan bozuk arabayı dedelerinkini düzeltirken yaşadığı aydınlanmayla kısacık sürede tamir etmesi vs

  buz devri 3 ile aralarında ilginç paralellikler bulunmakta aynı zamanda: dinazor aleminin en güçlüsü ve vahşisi beyaz renkteki dinazor,son dakika yetişerek onu bir yerden iten ve herkesi kurtaran trex


  !---- spoiler ----!
  izleyecek olanların beklentilerini olabildiğince düşük tutup seyretmeleri tavsiye olunur. hele ilk film seviyesinde bir şey sakın beklemeyin