1. özgeçmiş:

  2 şubat 1970'te ankara’da doğdu, ilköğretimini, ankara iltekin ilkokulu ve cebeci ortaokulu’unda yaptı. ankara yenimahalle endüstri meslek lisesi’nin elektronik bölümü’nden mezun oldu. ankara üniversitesi dil ve tarih coğrafya fakültesi sosyoloji bölümü’nde öğrenim gördü. izlek dergisinin girişimcileri arasında yer aldı. gizdüşüm adlı dosyasının kitap olarak basılacağını öğrendiği gün, istanbul - kadıköy'de kaldığı ümit otelin balkonundan atlayarak kendi isteğiyle yaşamını sonlandırdı. (11 ağustos 1992)

  ilk şiiri milliyet sanat genç şairler köşesi’nde yayımlandı. şiirleri; çağdaş türk dili, damar, varlık, izlek, promete, karşı, yazılı günler gibi dergilerde yayımlandı. 1992 yılında yaşar nabi nayır gençlik ödüllerinde "dikkate değer şairler" arasında yer aldı. ölümünden sonra izlek dergisinin girişimiyle "kaan ince vakfı" kuruldu.


  "ölüm kokusu karışıyor yüreğimden gelen gül kokularına
  karanlıkta çepeçevrelenen bedenime sarıldım sıkıca
  özlediğim gülüşü yüzünde sakla"

  daha 22 yaşında ölümü seçmiş genç şair, keşke demekten kendimi alamıyorum keşke seçmeseydin ölümü daha ne aşklar,ne kavgalar vardı kaleminden kağıda dökülecek.