1. jack london bu konuyla alakalı şöyle diyor:

    kimi zaman, insanla hayvanlar arasındaki asıl ayırıcı özelliğin, insanın kendi türünün dişisine eziyet eden tek hayvan olduğu tezini ileri sürmüşümdür. bu, ne kurdun ne de korkak çakalın suçlu olduğu bir durumdur. bu, evcilleştirilerek soysuzlaştırılmış köpeğin bile yapmayacağı bir şeydir. köpek vahşi içgüdülerinin çoğunu korumuştur, ama insan, vahşi içgüdülerinin çoğunu kaybetmiştir. -en azından, iyilerinin çoğunu-
  2. biraz önce sokak ortasında karısını döven ve bunu yaparken müdahale edenlere "kardeşim işinize bakın nikahlı karım o benim istediğimi yaparım" diyen bir mahlukat elimin ayağımın buz kesmesine sebep olmuştur. polisi çağırdık çok hızlı şekilde geldiler sağolsunlar ama kadının yüzü ve yaşadığı gözümün önünden gitmiyor. yine salıverilecek ve o kadın yine aynı şiddeti görmeye devam edecek. kadın değersiz bir varlık erkeğin gözünde aynı zamanda da onun sahibi, efendisi olarak görüyor kendini. öyle yetiştiriliyor çocukluktan itibaren. en büyük sorumluluk annelere düşüyor küçük yaşta verilen eğitim, aile olmanın getirdiği yükümlülük ve karşılıklı saygıyı aşılamak şart. yoksa kadına şiddet ve kadın cinayetleri bitmeyecek bu topraklarda.

    umarım iyisindir ve bir an önce kurtulursun o pis mahluktan...
  3. taşıdığı penisi erkeklik sanan şerefsizlerin uyguladığı eylem. kadınları dövmek, öldürmek fiziki şiddet uygulamanın dışında uzağa gitmemize gerek yok. sözlüklerde bile kadın yazarların nikaltlarına yazılan her küfür, hakaret psikolojik şiddet değil midir? erkeklikle adamlık bu noktada ayrılır.
    kadınlara fiziki ve psikolojik şiddet uygulayan her erkek adam değildir, şerefsizdir, göttür.