1. asla anlayamadığım neden. 40 yaşında biri olarak pek çok kadınla ilişkim oldu. anlayışlı ılıman davrandığım tüm kadınlar ya benden sıkıldı ya da beni eleştirmeye beğenmemeye başladı. ancak sürekli atarlandığım bağırıp çağırdığım zaman zaman aşağıladığım hiçbir kadın dibimden ayrılmadı. 80 yaşımdaki dedeme sordum o da anlayamamış.
 2. belkide çocukluktan beri aile içindeki erkeklerin baskısı ve toplum onları bu hale getirmiştir. nazik erkek örneği karşılarına çıkmamış ona karşı nasıl davranmaları gerektiğini de haklı olarak tecrübe edememişlerdir. yani hatayı yine erkek egemen toplumda aramak lazım. kim azarlanmaktan, hakaret dinlemekten zevk alabilir?
  kadınlara hak ettiği değeri ve saygıyı göstermeyi öğrenseniz ilişkileriniz de farklı olur zaten.

  kızlar okumaya teşvik edilmeli, sindirilip etrafına duvarlar örülmemeli gelecek nesillerin sağlıklı bireyler olması için medeni ve özgür kadınlara ihtiyacımız olduğu unutulmamalı.
 3. cok sinirlenmedigim muddetce kadini azarlayip, hakaret etmemisimdir. bunun da zararını gormedim. karsidaki icin kendimi bozacak, bunu surekli hale getirecek biri degilim.

  ama sunu farkettim, ozellikle bazi yorelerde, kizlar gerçekten hakaretten hoslaniyorlar.
  kucuk biraderimin evlenmeden once onlarca manitasi olmustur. abarti yok bunda kesinlikle, kasar peynirini severdi, kisa orta sureli iliski yasardi, zevk meselesi. onlara demedigini birakmaz, sıkıldığını kapi onune koyar, kopek yerine bile koymazdi. analarina ettigi kufurler bize kadar gelirdi bazen. kizlar kopek gibi yalvarirdi bazen bizimkine. evet, bende hala cozememis durumdayim.
  gun geldi buldu bi kiz, evlendi. ona cok iyi davrandi. kadinlardan cok iyi anladigi icin oyle seyler yapti ki cok az kadin erkeginden bunlari gormustur. cogu kadin sasirirdi kardesimin esine verdigi degeri gorunce. sonra ne oldu biliyor musunuz. o kiz kardesimin en hafif tabirle agzina etti. sonra bizimki yine de son ana kadar elinden geleni yapti ve bitiren kendi olmadi. bosandilar. eskisi cok pisman oldu ama bizimki artik kabul etmedi tabi ki.
  ve yine bizimki artik kizlarla birlikte olmaya basladi yeniden. yine kizlara kopeklermis gibi davraniyor, tabirimi mazur gorsun kizlar, ama oyle. kizlar da kopek oluyorlar karsisinda.
  cedit: cinsel seks esnasinda kadinlarin dirty talking ve domine edilme talebi de bence bu isteğin disa vurumu.

  cedit iki: vay aq kadin dusmani da olmusuz. neden bi insan ekrana domalip da kaba etiyle okur ki sozlugu anlamiyorum. aklima bisey geliyo ama neyse o kadar da degildir heralde.
  gozleriyle okuyup akliyla yorumlanirsa görülür ki ben kadinlara karsi kotu davranacak bir insan degilim. yalakalik yapacak olsam "ayy ne kotu erkekler var yaa" derdim.
  iki. zaten tum kadinlar demedim. bazilarini kastettigim, hatta bazi yoreleri diyerek cerceveledigim asikar. yore ismi verip, gereksiz tartisma acmak yersiz ve yanlis anlasilabilir.
  uc. bu tespite katıldim. benim gibi katilacak kadinlar da vardir kesinlikle.
  dort. bunu daha once arkadas ortamında sasirarak konustugumuz icin birseyler karalama istegi oldu icimde. yazdim gectim aq. kultur aginda vermis oldugumuz rahatsizlik icin ozur dileriz.
  kac olduysa artik. mazur gorsunler ifadesi bi ozurdur aslinda. istemeden, ama mubalagali kullanildigi asikar.
  saygilarimla "arz" ederim.
  niye kastim bu kadar ben de anlamadim da neyse yazdik bosa gitmesin.
 4. sado-mazo ilişki seviyorsa demek.
 5. oha lan şuraya bak kadınların ne köpekliği kalmış, ne de ezikliği bu ne düşmanlık şaşırdım doğrusu hadi her şeyi geçtim ananız da kadın lan bari ona göre kelimelerinizi seçin.
  bir de hangi insan evladı* aşağılanmaktan hoşlanır, ilişkide bazı durumlarda baskın olmak başka şey durduk yere azarlamak, aşağılamak başka şey. tespit kasacam diye tespit sıçmak bu olsa gerek.
 6. ne yazık ki bu durumdan hoşlanan ya da rahatsız olmayan kadınlar olabilir, vardır, bilemiyorum. ama bunu bütün kadınlara genellemek bütün erkekleri de "pislik" olarak göstermekten farksızdır.

  nasıl kadınlara fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan aşağılık erkekler varsa, bundan hoşlanan kadınlar da mutlaka olacaktır maalesef.

  sonuç: insan kusurludur. kadını da erkeği de. bazıları daha da fazla. o yüzden naapıyoruz, genelleme, cinsiyetçilik, ayrımcılık yapmıyoruz.
 7. olmayan bir şey için açılmış başlıktır. he sen sözüm ona bir ayı hayvanı gibi kükreyip bağırıyorsan, aşalığıyorsan ve kadın buna karşı ses çıkaramıyorsa (ayı korkutucu bi hayvan çünkü çok doğal) sonra sen de e o zaman bu hoşlanıyo abi sonucuna ulaşıyossn benim sana diyecek tek şeyim var, hassiktir ordan puşt.

  edit: kimseye kişisel anlamda hakaret içermemekle beraber böyle düşünen kafaya algıya sittir çekiyorum. yanlış anlamayınız rica ediciim.
 8. faşizan bir düşünce yapısı. az biraz eşitlik çığlığı duyabiliyoruz şimdilerde. ama bu çığlığı hemcinsleri bile bastırıyor çoğu zaman. kadınla alakası olmayan başlıklarda feminizm kasıp buraya edilgen yorum yazmak çok ama çok saçma. neyse konuya dönecek olursak hayvandan beter insanların arkasına sığındığı söylem bu. spesifik olarak şiddetten hoşlanabilir insan(!). insan diyorum çünkü dimorfik bir doğadayız. farklılık her yerde olmalı değil mi? ama sadece kadınlara yıkmak hele ki bu ülkede gel beni manipüle et demekle aynı şey. kadının her türlü hakkını alıp, psikoseksüel psikolojisini bozduktan sonra kadın baskıdan hoşlanıyor diyorlar. sesini çıkarmasına izin mi verdin de hoşlanır diyorsun. sağcıların ülkeyi kahveci hüseyin mi yönetsin demelerine benziyor. yahu hüseyin'e okuma gelişme şansı mı verdin diyen çıkmaz. ne yazık ki kadın konusunda da bu düşünülmüyor. doğar doğmaz azarlanıp, çeşitli kalıplarla törpülenen kadına lütfen bu kadar insanlık dışı yaklaşmayın. hayır iskandinavya'da da değiliz ki tamam kadınlar haklarını elde etti artık kadınları konuşmayalım diyelim. lütfen insan olun. ayrımcılık yapmayalım. evet her canlının çektiği acı aynı evet. ama bir türkiye gerçeği var. kadının dövülmesi kadınlar arasında bile ekstrem durum değilken hümanizm kasmayalım gereksiz yere.
  sezgi
 9. cinsiyetçiliğe gerek yok, hatta sadece ikili ilişkilerde de değil, ilginç bir şekilde insanlar kendine kötü davranan, etmediğini bırakmayan insana daha çok bağlanıyor, ikili ilişkilerde sevgiden ve ilgiden "sıkılıyor," diğer durumlarda nasılsa bir şey demez mantığıyla insanın anasını ağlatıyor.

  yani demem o ki bu tek bir cinsiyete bağlanacak bir olay değil ama bu konuya hiç girmeyeceğim. derdinizi anlatmak için kullanabileceğiniz milyonlarca kelime var biraz daha dikkatli seçmenin kimseye bir zararı olmaz.
 10. uzun yıllar önce şiddete başvuranların zeka seviyelerinin düşük olduğu bilimsel araştırmalarla ortaya kondu. sözlü ya da fiziksel şiddete başvuranların ikna yolunu denememelerinin asıl nedeni kafalarını çalıştırmamaları!
  bunları hakaret olsun diye yazmıyorum. bunlar bilimsel gerçekler inanmıyorsanız bakarsınız.
  konuşarak değişik yollara baş vurarak insanlarla iletişime geçemeyenler ve laftan anlamıyor dövüyor ve sövüyorum diyenler düşünsün artık!
  kadınlar aşağılanmaktan hoşlanıyor!
  kadın ya da erkek değil!
  hangi insan aşağılanmaktan hoşlanır?
  gidip kendin gibileri buluyorsan ve onları normal kategorisine sokuyorsan, kriterlerini değiştirmelisin.
  konuya başka açıdan bakalım, aşağılanan dövülen horlanan kadın bu şartlar içinde büyüyüp yetişmiş ve bu durumu malesef kanıksamışsa hayatı böyle sanıyor olabilir. eğer sen insanım diyorsan ona hayatın bu olmadığını bıkmadan usanmadan anlatmalısın!
  mecbur olmadan hiçbir insan, insanlık dışı muameleleri normal karşılamaz.

  kadınlar üzerinden açılan başlıklardan nefret ediyorum...