1. nedeni erkeklerin efendi kız yerine diğer kızları seçmesiyle aynıdır. altında bi art niyet aramamak lazım diye düşünüyorum.
 2. bu aslında tamamen yanlış bi önerme. kadınlar(en azından çoğunluğu) özgüvenli, konuşma şekli ve kelimeleriyle kendine özgü olabilen, açık sözlü tiplerden hoşlanırlar. piç dediğiniz kişiler bunlarsa bilemem. aynı şekilde efendi dediğiniz erkek de kafası öne eğik yürüyen, iki kelimeyi bir araya getiremeyen, içine kapanık erkekse tabi ki ondan hoşlanmazlar. "ilişkide baskın taraf olmaya başladığımı hissediyorum"vari bir gerekçeyle sevgilisinden ayrılan kaç kadın tanıdım ben.

  yoksa bu işin başka türlüsü mümkün değil, var mıdır "erkek dediğin gelsin ağzıma sıçsın bana yalan söylesin beni aldatsın benle oynasın hiç sevmesin ohhh evet" diyen kadın? manyak mıyız lan biz?
 3. doğruluğu tartışılmayacak derecede doğrudur. hatta sadece kadınların değil erkeklerin de böyle bir tercihi var. erkekler de piç erkekleri seviyor.

  özgüveni, gücü; magandalık, kaba kuvvet olarak anlayan yurdum insanı efendi, saygılı kendi halindeki adamları sevmez. her türlü saygısızlığı ona reva görür, adam yerine koymaz. nezaketi, zayıflık olarak görür.

  kadın-erkek ilişkisi yönünden örnek verecek olursam, birkaç arkadaşım var. bunların ortak özelliği sevgililerine (evet birden çok sevgilisi oluyor adamların, aynı anda 3-4 kızı idare ediyorlar.) köpek gibi davranmaları. hakaret, küfür, tehdit, aldatma, dayak... bir magandada aranacak her şey mevcut. mesela bir tanesi kızı ve ablasını öldürmekle tehdit ettiği için karakolluk oldu. 3 gün sonra kız yine yalvar yakar, ağlayarak çocuğun peşine takıldı.

  başka bir tanesi, ülkenin bir ucunda çalışırken, diğer ucundaki sözlüsü kendisine börekler, dolmalar yapıp gönderiyordu. (bana yağmurlu havada su veren olmaz) bizim arkadaş da o sıralar çalıştığı kurumdaki dişileri sıradan geçirmekle meşguldü. sözlüsü elemanın bu haltlarını öğrendi ama affetti. şimdi evliler. bu arada söylemeyi unutmuşum, ben arkadaşa sürekli "oğlum yapma etme yazık kıza, bak ne kadar seviyor, düşünüyor seni..." falan diyordum, üstelik yenge hanım da benim bu tavrımı öğrendi ama nedense benden hiç hoşlanmıyor. :)ilişki dışındaki efendiyi de sevmiyorlar yani.

  böyle çok örnek vermek mümkün tabi ama mesele sadece kadınların tercihi değil.biz türkiye'de kaba kuvveti, magandalığı seviyor, nezaketi yerin dibine sokuyoruz.

  alın size her gün duyduğumuz iki isimden örnek:

  (bkz: kemal kılıçdaroğlu)

  öbürünü yazmaktan vazgeçtim, ne olur ne olmaz. :D

  not: ekşi'de gördüm şimdi, aha bak efendi köpek yerine piç köpek tercihi: https://www.59saniye.com/cakal-genlerine-sahip-kopek/
 4. bir efendi erkeğin daha piçliğe adım atmasına sebep olan olaydır.
 5. evrimsel psikolojiyle açıklanabilecek olan gerçektir. kadınlar bu piç tercihini genel olarak okul bitene kadar yapıyor. ondan sonra hayatın içine girip, kendi parasını kazanmaya başlayınca da bakıyorsun kariyer sahibi insanların peşinden koşuyor. bu ise tamamen genetiğimizden geliyor.

  bakın, genel olarak insan hakkında bir görüşüm var, o da şu. bir insanın tüm hareketleri 2 şeyi amaçlar; yaşamını devam ettirebilmek, neslini devam ettirebilmek. bunun üzerine düşünün biraz. hastalıklı olan insanları göz ardı edecek olursak yaptığımız her şey buna çıkıyor. mutlu olmak için yaptığımız şeyler bile hormonlarımızı düzenleyip yaşama devam etmemizi sağlıyor. kararlarımızı doğru şekilde vererek daha uzun süre yaşamamıza fayda ediyor. tabi bunları yaparken zihinsel olarak bir çaba yok diyebilirim. tamamen otomatik ve içgüdüsel. bir şey yaparken belki milyonlarca yıldır benliğimize işlenen şeyleri yapıyoruz.

  kadınlar neden piç tercih ediyor diye soracak olursanız da tam olarak 2. sebebe geliyor, üreme. herhangi bir yaşam kaygısı olmayan hanım kızımız kendisine evlendiğinde para getirecek, kendisini koruyup kollayacak, evinin adamı olacak olan efendi çocuğu değil; piçi seçiyor. çok normal çünkü efendi adamın yaptığı her şeyi o sıralar babası yapıyor. bu nedenle efendi ve piç berabere skorlara oynuyorlar. hanım kızımız her ikisiyle de beraber yaşayabileceğini biliyor çünkü. ancak diğer içgüdü devreye girince olay tamamen kopuyor. giyim tarzıyla, sakalıyla, saçıyla ben daha karizmayım, daha iyi bir genetiğe sahibim diye bağıran piçin yanında, efendi efendi giyinip düzenli tıraş olan efendi çocuğun hiç şansı yok. sonuç olarak da tabi ki piçin yanında efendi çocuğun şansı olmuyor.
 6. piç erkek tanımının kapsamıyla değişebilecek önerme
 7. bunu bile bile yıllardır yaza yaza sözlük erkekeri hala piçleşmedi ya ben ona şaşırıyorum asıl dediğim başlık.
 8. efendi erkeklerin pısırık ve sıkıcı olmasındandır. kadınların büyük çoğunluğu bizim entelektüel birikimimizle ilgilenmez. kendilerini eğlendiren, geyik yapan, girişken erkeklerden hoşlanır.
  not: efendi erkeğim.
  bb
 9. dostum bu mesele beni ilgilendirmez de. demin evlilik aşamasında olan bir çift vardı yanımda, herif kızın bir kız arkadaşının evine gitmiş gece yarısı kız bunu öğreniyor ve erkeğe gittin mi? diye soruyor. erkek gitmedim diyor. kız yemin et diyor, erkek yemin etmiyor ve gitmedim dediysem gitmedim diyor. kız, aldatıldığını bildiği halde inanmak istemiyor. yani boş verin böyle meseleleri kendinize uygun birini bulun ve onla devam edin inşallah. yani ne diyim kıza evlenince kesin aldatır alış mı? size değer verenle mutlu olmaya bakın, boş verin kim kimi tercih etmiş.
 10. malesef dogru bir tespit
  butun kadinlar olarak problemliyiz
  kendimizi uzecek insanlari buluyoruz hep
  aci cekmek adeta mutlulugumuz olmus