1. şaka gibi olay. manyak mısınız olm siz? gediz hukukta okuyan adam şimdi dokuz eylül diploması mı alacak?

  edit: bu yorumda bahsedilen üniversitelerde okuyan öğrencilere bir lafım yok. devletin uyguladığı politikanın yanlış olduğunu vurguluyorum.

  edit 2: önerim de şu ki bahsedilen üniversiteler kamulaştırılıp aynı isimle veya isim değişikliğiyle devam edebilirdi.
 2. şimdi buralardaki ücretliler para vermeye devam edecek mi ben onu merak ediyorum.

  edit: edecekmiş. xururuca'ya teşekkürler.
 3. ödül gibi bir olay.
  edit: ben okul hayatları bitirilsin demiyorum. sadece kapatılmayan vakıf üniversitelerine gönderilsinler. yine başka bir vakıf üniversitesinde devam etsinler. aksi takdirde çok büyük bir haksızlık olacak. atıyorum ilk yirmi bindeki adamla yüz küsür binlerdeki adam aynı okulun ismiyle mezun olacak. e bu insanlar saf mıydı da bu kadar emek verdiler? ben bunun savunulacak bir tarafını göremiyorum. ayrıca wtf nickli yazarın yazdığı gibi devlete de gitseler eski okullarının ismiyle diploma verilmesi oldukça mantıklı. kimse mağdur da olmaz. devlete de para ödenecekmiş. devletin işine gelir zaten.
 4. ben onları döverim ki, manyak mı bunlar?
  kim bilir aralarında ne hesaplarla o okullarda okuyanlar vardı. kurunun yanında yaşta yanacak ama alayını yeni üniversitelerinde dışlamak boynumuzun borcudur gençler, uyandırayım.
 5. şu ana kadar duyduğum en saçma tepki "dvlte gçtk ama pra vrmye dvm edckmşz.s.s" üstün başarı bursu verelim mi hanım kız?

  öğrenciyi suçlamıyorum sözlük ama lys puanı olarak o okulun kapısından geçemeyenlerin böyle saçma bir şekilde o okulların öğrencileri olmaları üzücü.
 6. alt alta üst üste laboratuvara, kliniğe gireceğiz. eğitim kalitesi zaten tartışılır böylelikle iyice yerlerde olacak.
 7. adamların günahı ne sonuçta düşünün adam izmirde yaşıyor diye oraya gitmiş olsun sırf puanı düşük diye sütçü imamda mı okusun yöneticilerin basiretsizliğini öğrenciler neden çeksin ?
 8. yökün dayadığı kapasitenin üzerinde kontenjan uygulamasına tuz biber olmuştur.

  kimsenin aşağılık kompleksine girmesine gerek yok, okuyanlar, puanlar değil eleştirilen. zaten kalitesiz bir eğitim alan devlet üniversitelerinin eğitimi niçin daha da niteliksizleştirilsin?
  merc
 9. bu durumun bir sürü çözümü olabilir okulun devlet desteğiyle tekrar açılması, diplomada eski okul adıyla verilmesi başka bir vakıf ünisine geçiş bunlardan ilk akla gelenleri ama alıp bir devlet okuluna geçirmek para alınsa bile kesinlikle saçmalık ve haksızlık. ben de özel bir okulda okuyorum başka illerde okumak yerine ankarada kalıp istediğim bölüme paralı gitmeyi seçtim benim bizim garantör üni.miz odtü şimdi ben odtü mimarlığa geçsem bu hem diğer devlet okullarında okuyanlara haksızlık hem odtüdekilere. üstelik gayet geri zekalı olanlar var özel üniversitelerde ben de öyle olabilirim ben değilim ama kalanlar aptal gibi bir ayrıma girmem. rahat rahat geçme olayında sadece itirazım olabilir okullar yaz okulu ya da dönem tekrarı olsun diye düşük not vermeye meğilliler yani rahat geçmiyoruz. eğitimi al yine garantör üniversitenden ama diplomanda orası yazmasın tek sorun bu
  wtf
 10. devenin neresi doğru ki sözünü tekrar hatırlamamıza vesile olmuş olay. balık malesef baştan ve bayağı eskilerden beri kokmaya devam etmekte. eskiden özel üniversite mi vardı ve gerek mi vardı. işte bunlar hep sömürü işte bunlar çeşit çeşit hırsızlık yolları.
  a man