• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.14)
karışık kaset - tunç şahin
ulaş ve irem aynı apartmanda yaşayan komşu çocuklarıdır. beraber oynarlar, beraber servis beklerler ve ulaş, irem'e sırılsıklam aşıktır. ama çok utangaç olduğu için bir türlü açılamaz. bir akşam babası duygularını bir kaset çekerek duygularını irem'e anlatmasını tavsiye eder. ulaş o günden sonra irem'in doğum günü hediyesi olarak onlarca karışık kaset dolduracaktır... 1990'lı yıllardan itibaren tanışan ulaş ve irem'in arkadaşlık ve aşk hikayesini konu alan film uygar şirin'in aynı adlı romanından uyarlandı. yönetmenliğini tunç şahin'in üstlendiği yapım, 20 seneyi aşkındır tanışmalarına rağmen beraber olmayı beceremeyen bir çiftin öyküsünü, her dönemin müziğini kendisine fon alarak anlatıyor. senaryosu mert atalay ile birlikte yine yönetmen tunç şahin'e ait olan filmin başrollerini ise genç oyuncular sarp apak ve özge özpirinçci paylaşıyor.
 1. çocuk oyuncuların büyük oyuncuları gölgede bırakabileceği film.

  !---- spoiler ----!

  1999 yılında fiat linea marka arabalı film

  !---- spoiler ----!
 2. başı ne kadar güzelse ortası ve sonunun o kadar kötü olduğu film. kurgu sorunu yaşamışlar bence çünkü esas kız ve oğlanın ihtiraslı ilişkisinin anlatımı berbattı, niye araları bozuluyor bunların niye ayrılıyorlar elle tutulur bir sebep yok. uydurulmuş bir şeyler ama olmamış, kopuk, tatsız.
 3. kitabı kaliteydi, daha doğrusu samimiydi. filmi izlemedim zaten kitabı bitirince yazarına mesaj atmıştım "bu kitabın filmini çekmeyin", "ıssız adam gibi ti'ye alınıp kitabın büyüsü de bozulmasın" minvalinde bişeyler geveledim. neden dediğimi bilmiyorum. o da ben filminin çekilmesini istiyorum dedi. daha sonra sizin karışık kasetiniz hangisi şeklinde bir yarışma düzenlediler. hadi katılayım dedim birinci olamadım ama şu şarkıları seçmiştim.

  karışık kaset
  a
  1-nükhet duru: ben gene sana vurgunum
  2-kayahan: canım sıkılıyor canım
  3-sezen aksu: minik serçe
  4-nilüfer: bu gece beni düşüneceksin
  5-seyyal taner: sen çok yaşa
  6-aşkın nur yengi: susma veda ederken
  7-özdemir erdoğan: baharda kuşlar gibi
  8-yeni türkü: deliler
  9-orhan gencebay: hor görme garibi
  10-atilla içli: vermediler ne yapalım
  b
  1-mustafa sandal: bize gidelim beyler
  2-nilüfer: bir gün darılıp bir gün barışma
  3-ozan orhon: zeynep
  4-mfö: yalnızlık ömür boyu
  5-bendeniz: izmir
  6-barış manço: kol düğmeleri
  7-yıldırım gürses: aşkın bahardı
  8-erol evgin: dilara
  9-erkin koray: şaşkın
  10-neşe karaböcek: kulakların çınlasın
 4. gece uyumadan önce son dönem türk filmlerinden çok beklentim olmadan izliyorum. özellikle türk filmi çünkü gözlerim kapansada dinleyerek devam edip sonra uyuyorum. herneyse...

  beklentisiz olduğunuzda güzel bir film. yani aslında bir filmden beklenti nedir onlarıda ayrı bi yerde tartışmak lazım.

  filmin açılış sahnesi güzel. dünya dönüyorşarkısıyla başlıyor. nilüferin sevdiğim şarkılarındandır, bendeki yeri ayrıdır. şarkı bitene kadar düşmezsem oda beni seviyor benzeri totemler bizde yapardık eskiden. çocukluk aşkı zaten en saf en güzel aşk...

  karışık kaset hazırlamakta bizim yaş grubunun anlayabileceği birşey. şimdilerin internetten şarkı indirme olayına benzemez. bi kere o yıllarda kaset pahalı bişeydi. aldığım yonca evcimik ve sertap erener kasetlerine gözüm gibi bakmıştım. bide yeni müzik setim olduğunda radyoda şarkı isteği yapıp beklerdim. çalınca hemen kaydederdim. karışık kasetlerim bu yolla yapılırdı.

  12 yaşındayken karışık kaset
  22 yaşındayken karışık cd
  32 yaşındayken karışık usb ve yıllarla beraber değişen teknoloji :))

  birde uzun aralıklı aşklar var işte böyle bu filmdeki gibi. 10 yıllık aralıklarla kesişen. son sahnede ulaş, benimde başımdan geçen bir son konuşmayı hatırlattı bana. o son konuşmalar vardır ya. seviyorsundur gidersin söylersin ama karşındaki geçti artık fln der. üzülme be ulaş diyordum ki ulaş son anda topu çevirdi ve gol oldu. mutlu son :) tabi sonuçta film bu.

  burdaki yorumlara bakınca kitabının daha iyi olduğunu tahmin ediyorum ama okumam heralde. yinede şarkılar güzeldi.

  not 1: 90lar müziğinden anlayan bir sevgiliniz olsun yoksa paylaştıklarınız eksik kalır...
  not 2: bu entryi ne zaman yazmışım hatırlamıyorum kalmış kenarda. ama birde şöyle bir şey ekleyeyim.
  nil karaibrahimgil'in karşık kaset yazısı http://www.hurriyet.com.tr/…-kaseti-vardir-40210254