• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.29)
karışık kaset - tunç şahin
ulaş ve irem aynı apartmanda yaşayan komşu çocuklarıdır. beraber oynarlar, beraber servis beklerler ve ulaş, irem'e sırılsıklam aşıktır. ama çok utangaç olduğu için bir türlü açılamaz. bir akşam babası duygularını bir kaset çekerek duygularını irem'e anlatmasını tavsiye eder. ulaş o günden sonra irem'in doğum günü hediyesi olarak onlarca karışık kaset dolduracaktır... 1990'lı yıllardan itibaren tanışan ulaş ve irem'in arkadaşlık ve aşk hikayesini konu alan film uygar şirin'in aynı adlı romanından uyarlandı. yönetmenliğini tunç şahin'in üstlendiği yapım, 20 seneyi aşkındır tanışmalarına rağmen beraber olmayı beceremeyen bir çiftin öyküsünü, her dönemin müziğini kendisine fon alarak anlatıyor. senaryosu mert atalay ile birlikte yine yönetmen tunç şahin'e ait olan filmin başrollerini ise genç oyuncular sarp apak ve özge özpirinçci paylaşıyor.
 1. çocuk oyuncuların büyük oyuncuları gölgede bırakabileceği film.

  !---- spoiler ----!

  1999 yılında fiat linea marka arabalı film

  !---- spoiler ----!
 2. başı ne kadar güzelse ortası ve sonunun o kadar kötü olduğu film. kurgu sorunu yaşamışlar bence çünkü esas kız ve oğlanın ihtiraslı ilişkisinin anlatımı berbattı, niye araları bozuluyor bunların niye ayrılıyorlar elle tutulur bir sebep yok. uydurulmuş bir şeyler ama olmamış, kopuk, tatsız.
 3. kitabı kaliteydi, daha doğrusu samimiydi. filmi izlemedim zaten kitabı bitirince yazarına mesaj atmıştım "bu kitabın filmini çekmeyin", "ıssız adam gibi ti'ye alınıp kitabın büyüsü de bozulmasın" minvalinde bişeyler geveledim. neden dediğimi bilmiyorum. o da ben filminin çekilmesini istiyorum dedi. daha sonra sizin karışık kasetiniz hangisi şeklinde bir yarışma düzenlediler. hadi katılayım dedim birinci olamadım ama şu şarkıları seçmiştim.

  karışık kaset
  a
  1-nükhet duru: ben gene sana vurgunum
  2-kayahan: canım sıkılıyor canım
  3-sezen aksu: minik serçe
  4-nilüfer: bu gece beni düşüneceksin
  5-seyyal taner: sen çok yaşa
  6-aşkın nur yengi: susma veda ederken
  7-özdemir erdoğan: baharda kuşlar gibi
  8-yeni türkü: deliler
  9-orhan gencebay: hor görme garibi
  10-atilla içli: vermediler ne yapalım
  b
  1-mustafa sandal: bize gidelim beyler
  2-nilüfer: bir gün darılıp bir gün barışma
  3-ozan orhon: zeynep
  4-mfö: yalnızlık ömür boyu
  5-bendeniz: izmir
  6-barış manço: kol düğmeleri
  7-yıldırım gürses: aşkın bahardı
  8-erol evgin: dilara
  9-erkin koray: şaşkın
  10-neşe karaböcek: kulakların çınlasın
 4. özge özpirinçci'nin oynadığı irem karakterinin çocukluğunu oynayan küçük oyuncu özge'den daha iyiydi.

  !---- spoiler ----!

  yarım kalan çocukluk aşkını zorla mutlu sona bağlamışlar. bitmiş olan veya başlayamamış olana yarım kalmış olarak bakanlar için duygusal bir mastrübasyon.

  !---- spoiler ----!