• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (1.00)
Yazar Sarah Jio
kelebek adası - sarah jio
mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. oldukça nadir görülürler. sabah uyandığınızda, "bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," diyemezsiniz. siz onları değil, onlar sizi bulur. efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... artık bildiklerinizi unutun. belki bambaşka biri girer hayatınıza. belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. kaybolurken bulunursunuz. geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.
(tanıtım bülteninden)
 1. sarah jio'nun hem önceki romanlarına benzeyen, hem de onlardan farklı olan halihazırdaki son romanı.

  anlatım şekli, zaman geçişleri, bir vesileyle mevcut hayatından uzaklaşıp bazı şeylerin farkına varan ve sonrasında hayatını değiştiren ana karakterle önceki romanlarıyla benzer bu roman.

  hikayedeki fantastik ögeler ve inzivanın şekli, hayatına dokunulan karakter çeşitliliği ileyse diğerlerinden ayrılıyor.

  !---- spoiler ----!

  kitabın başındaki anlatımı görünce "aa titanik gibi", ilerleyen kısımlardaki survivor hallerini görünce "aa marslı filmi gibi" diyerek okudum :)

  !---- spoiler ----!

  -türkçe olarak "merhaba" diyen yabancı ünlü görmüş gibi bir tepki olacak ama - yazarın istanbul'dan bahsettiği kısımda bir sevindirik oldum :) sarah jio'nun sosyal medyada türk okurlarına, buradaki imza gününe coşkulu yaklaşımını görmüştüm ama böyle bir şey beklemiyordum açıkçası.

  birkaç haftadır roman okumuyor olmamın da etkisi olabilir tabii ama kitap iki günde bitti :)

  bitmek demişken, kitap bundan birazcık farklı bitse daha mutlu olurdum.