1. kadınların favori yalanlarından.
  2. sadece makyaj yapmak değil, eşofman yerine elbise filan giymek de kendini iyi hissettirir, ana fikir kendine özen göstermektir, kesin bilgi yayalım :)
  3. bosverin makyaji, resim yapin gencler. en yeteneksiz olsaniz da resim yapin. makyaj yapabiliyorsan resim de yaparsin bence.
  4. bütün kadınların makyaj yapmasının arkasındaki mega bahane. ama bence gerçekten öyle. çünkü kadın kendine aynada baktığında beğenmeli, eğer kendini beğeniyorsa özgüveni yükselir, mutlu olur. ancak herkesin güzellik anlayışı farklı olduğu için kimisi kendini makyaja vurur, kimisi estetiğe. makyajın bence beğenilme arzusundan önce kadının kendini beğenmesi arzusu yatar. kendini beğenirse mutlu olur ve çevresini de mutlu eder. o yüzden siz siz olun eşinizin/arkadaşınızın/sevgilinizin makyajına karışmayın. çünkü o kendisini öyle beğeniyor ve siz onu öyle beğenmezseniz çarşı karışır.
  5. bu kendini iyi hissetmek olayı taa içerlerden gelen bişiy. bişiy varsa vardır yoksa da yoktur. yani sizde olmayan bir şeyi canlandırmak için biraz renklerimle oynayayım derseniz başarılı olmamamız aşikardır.

    bir kaç gündür havada delice bir nem var. bu durumda sıkılan ve bunalan halet-i ruhiyem için makyaj; hem de bu sıcak-nem kombinasyonunda delilik olacağından içimden bile gelmeyen eylem oluyor. arabanın motorundaki sorunu kaportaya yapılacak yama ile çözemezsiniz.
  6. makyaj blogger larının klasik lafı. evde sıkıldım vakit geçsin kendimi iyi hissedeyim diye makyaj yapıp videosunu çektim umarım beğenirsiniz (*:swh)
  7. şartlı refleksle mutlu olmak gibidir. ödül mamasından sonra klik sesi duyup, ileride sadece klik sesiyle de mutlu olmak gibi. makyaj - beğenilme - mutlu olmak şartlanmasının orta basamağının atlanmasıdır. sadece kadında değil, kendine biraz özen gösteren her insanda olur, sadece makyaj yerine farklı değişiklikler girer devreye.

    halbuki güzel makyaj vardır ama makyajla güzel olan yoktur, bence. (evet, herkesin kendini iyi hissetme yönteminde gözüm var)