1. her insan özeldir bence bir de böyle düşünelim :)
 2. adımıza bile özel isim denirken neden sanmayalım dediğimdir. ayrıca özel değilsen, çıkar bakalım üzerindekileri. mahrem, insan vücudu falan da insanın özeli sonuçta.

  not: kışın giyinebilirsiniz, hava soğuk. sonra bir yerlerinizi üşütmeyin.
 3. özgüven meselesidir. ancak fazlası empati eksikliğine neden olabilir.
 4. cunku her insan ozeldir biriciktir ve ozunde garip bir sekilde farklidir. ki zaten en buyuk problem de herkesin prensipte ayni bedene sahip olmasina ragmen bu bireyselligin dogasinin ne oldugudur.
 5. doğrudur, ama her konuda olduğu gibi sınırları da olandır..
 6. cahillerde var bu. herşeyi bildiklerini,hep büyük oyunu gördüklerini de sanıyorlar.
  yazık.
  leo
 7. monteigne ne demiş insanın kendine hak ettiğinden daha az değer vermesi ahmaklıktır. ne kadar güzel söylemiş tabi kendini dev aynasında görene de iki çift lafı vardır monteigne' nin
 8. anormal olan sıradan hissetmektir. düşünün siz sadece bir kişisiniz ve diğerlerinin zihninde dönenler hakkında, duygularıyla ilgili aslında en ufak bir fikriniz bile yok ama an geliyor ne kadar sıradanım diyip garip hisler içine giriyoruz. sıradanlık hissi yaptığımız her işi değersizleştirir zira.
 9. kıldan ince kılıçtan keskin bir konudur. özel hissetmek gerekir ama haddini de bilmek icap eder. seni nelerin özel kıldığını anımsaman, yol katetmen adına ciddi katalizör işlevi görür. zira kendinin farkında olan insan aynı hızla eksiklerini kapatmaya çalışır ve sürekli gelişme içerisinde olur. tabi kendini özel hissettiğin an ile başkalarıyla mukayese eğilimine girip kendini daha üst perdeden taktim ettiğin an arasında yukarıda bahsi geçen keskin bir ayrım vardır. odağı yakalamak gerek.