1. sigarayı bırakın!

  not: bana fayda etmedi.
 2. 18 yaşında olan, 178 boyu olan, 62 kilo olan kişiye verilen tavsiye.

  not: tavsiyelerinizi bekliyorum.
  gunez
 3. kesinlikle hareketin azaltılmaması gerekir. bu sağlık açısından olumsuz olduğu gibi, kilo alımı açısından da sıkıntılıdır.
  kilo alma ile ilgili ciddi bir problem olduğu düşünülüyorsa öncelikle doktora başvurup hormon testi yaptırılmalıdır.
  sıkıntı olmadığını kabul edelim.
  öncelikle şu ayrımı yapmalıyız. kilo alma veya verme olayı ikiye ayrılır. yağlar ve kaslar. eğer yanlış ve fazla beslenip üstüne spor yapmazsanız gittikçe yağlanırsınız. sonra o yağları vermek için diyet yaptığınızda (sporsuz) kaslarınızdan kaybedersiniz ve öncekinden de kötü bir görüntüye sahip olursunuz ve bu kısır döngüye girip size asla istediğiniz vücudu vermez.

  öncelikle spor yapacaksınız. sadece kardiyo değil ağırlık çalışacaksınız. böyle yaparsanız; kilo almak için tükettiğiniz fazla kalorinin (doğru beslenme şartıyla) önemli bir kısmı kas inşasında kullanılır ve oldukça güzel bir görünüme; dahası oldukça sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz.

  kısaca maddeler halinde yazalım,
  -günlük aldığınız besini arttırın. (bunun miktarı sizin mevcut durumunuza göre değişir, eğer fazla arttırırsanız yağlanmanız da fazla olur)
  -bol karbonhidratlı bir kahvaltı yapın. (kalkınca çok beklemeden)
  -aldığınız protein miktarını önemli ölçüde arttırın.
  -ağırlık çalışın

  hepsi bu kadar.
 4. 20 yaş erkek
  boy:1.88
  kilo: 62

  zararlı ya da zararsız umrumda değil. en kolay yoldan kilo almamı sağlayacak tavsiyeler bekliyorum.


  edit: bu neden zulfiyare dokunur anlamam ki.. deli mi şaaptı sizi?
 5. takip et butonuna tıkladığım, her yazılanı göze alacağım tavsiye.
  yaş 19
  kilo 59
  boy 1.83

  kilom çok düşük. bunun sebebini de biliyorum (bkz: yemek seçmek)
  kahvaltı türü (peynir,zeytin vsvs) yiyemiyorum.

  spora gidiyorum, yumurta ve fıstık ezmesi tavsiye edildi. spora ilk başladığım zamanlar karbonhidrat almıştım, toz halinde. sonra doktora da danışınca böbreklere zararı olduğundan bıraktım.

  hani şöyle; sabah şunu, öğlen şunu, akşam bunu bunu diyeceğiniz tavsiyeleriniz varsa.. tadından yenmez demek isterdim lakin şu sıralar kilo almak için her şeyi yiyebilirim gibi.

  düzenleme: imla
 6. yaş : 18
  boy : 1.78
  kilo : 60

  tavsiyelerinizi bekliyorum.
  gunez
 7. vermeyeceğim tavsiyelerdir. lan bi insan nasıl kilo almak isteyip de alamaz, hepinizi eksileyecem nispet yapmaktan:)
 8. gariptir ki bu tavsiyelerin hiçbiri bana sökmüyor. reçel manyağıyımdır. alırım bi kavanozu kaşık kaşık yerim. bal mı var ver hocam bana bi küçük kase de bitireyim hemen. nutella mı... kaşık kaşık. çay mı ? 2 tatlı kaşığı şeker.

  olmuyor. böyle bir beslenme tarzım olmasına rağmen kiloooo almıyoorum.
 9. burada ki tavsiyelerin çoğunu uygulayıp yine de beceremediğim eylem. sık ama az yedim, sık ama çok yedim, düzenli ama çok yedim(aslında bu ufak bi etki yapmıştı), yatmadan önce yedim, uyanınca yedim, spor yapıp acıkarak yedim, spor yapmadan full yatarak yedim, bol enerjili olanbesinler seçtim, bitkisel çözümler denedim, sigara içmiyordum kilo için başlayıp sonrasında bıraktım.
  olmadı dostlar olmayınca olmuyor. iki seçeneğim kaldı birincisi diyetisyene gidip kronometre eşliğinde beslenme, ikincisi kilo almak için evlenmek.