1. yaşlı insan eylemi. gençken o bar senin bu bar benim o hatuna atladım bu kadına zıpladım derken zaman olmuyor. yaşlandım çekildim köşeme sakin beni yormayan bir sevgili buldum. oturdum kahve eşliğinde kitabımı okuyorum. günde üç saat okumak zihnime iyi geliyor.
 2. varsın böyle asosyal olalım.. kahvede sabahtan akşama kadar okey, tavla vs. oynamaktan zentrilyarca kat daha faydalıdır.. sayı biraz küçük kalmış olabilir.
 3. asosyal miyim ben şimdi?
  güzel, demek ki doğru yoldayım...
 4. a'sosyalim ben.. a harfi hatta bir kuple daha uzatılırsa; çok değil ama sadece bir kuple, daha da hissedilir bir sosyallik tanımı ortaya çıkıyor. bakınız kitap okuyan biriylerin de kendi içinde fizyolojik ve psikolojik bütünlükleri burada önem arz ediyor. yani her okuru burada sosyal kavramı içinde ele alamıyoruz. kitap dediğin derya deniz.... bir ufku var ki akıllara zarar. türkiye'de ikamet ediyorken hopppp alır seni başka bir kıtanın topraklarına taşır, üstelik konforlu bir yolulukla. hatta bazen kendini fantastik bir dünyanın kapısında da bulursun.

  bu yolculuk tarafı. bir de merak uyandırıcı yanları vardır, mesela youreads gibi yerlerde bulursun kendini. kafa kafaya verip kitaplara dalarsın, daldık çok keyifliydi. masada kitaplar saçılmış, hediyeler edilmiş.. yaa o görüntü müthiş.. buradan sevgili dostlarıma da kucak dolusu sevgiler..

  ne diyordum; fizyolojik ve psikolojik bütünlük.. orası mühim. olaya asosyal mi bakarsınız yoksa aaa sosyal bir tanımda zuhur mu edersiniz, her biri sizde saklıdır. ama hakkını da yemeyim şimdi, bazıları varken ne kadar kitap okurlarsa okusunlar hiç bir katkısı olmuyor oncağızların. terzi için kumaş da önemli tabi..
 5. varsın sosyal olmayalım zihni boş faydasız muhabbetlerle doldurmaktansa güzel olanla doldurmak çok daha mutluluk verici
 6. mustafa kemal atatürk de böyleydi ne yazık ki.

  ömrü boyunca 2000' in üzerinde kitap okuduğu ve cebindeki her 2 kuruştan 1' ini kitaba ayırdığı söylenir. kitap okumak dışında arada ülke falan kurtarıyormuş, o da olmasa zaten iyice asosyel olacakmış adam.
 7. mesele asosyal olacak kadar kitap okumakta!
 8. dışarıda o kadar boş muhabbet ve boş kafalarla muhatap oluyorum ki kitap okumak benim için bir kurtuluş oluyor.

  kitap okurken üstünde bulunduğum tekli koltuk ise kurtarılmış bölge oluyor. kitap okuyarak asosyal olmak, bazı sosyalliklerden kat kat faydalı ve zevkli olabiliyor.
 9. safsatanın ta kendisi.