• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
kıyamet koparken; inkar içinde kalmanızı sağlayacak 50 basit şey - derrick jensen, stefanie mcmilla
kapitalist politikacısından çevreci aktivistine dünyayı elbirliğiyle yağmalayan uygar insanı, ve onun doğayı ve tüm canlıları yok eden yıkıcı zihniyetini hicveden bir çizgi roman.
 1. Derrick Jensen‘in yazıp Stephanie McMillan‘ın çizdiği, Kaos Yayınları tarafından İnan Mayıs Aru çevirisiyle Türkçeye çevrilen “Kıyamet Koparken; İnkâr İçinde Kalmanızı Sağlayacak 50 Basit Şey” isimli çizgi roman, dünyada yol açtığımız, geri dönülmesi oldukça zor tahribatın basit birkaç öneriyle geri alınamayacağını anlatıyor.

  siz damlayan musluğunuzu tamir etmediğiniz için vicdan azabından kıvranırken (ki elbette bozuk musluğumuzu tamir etmeliyiz), golf sahalarında harcanan suyun hesabını kimse bize vermiyor bile.

  Kıyamet Koparken’in yazarı Derrick Jensen, ekolojik hareketin şair ve filozofu olarak tanınan endüstriyel uygarlığa karşı mücadele veren aktivist bir yazar. Karikatürist Stephanie McMillan da bir kapitalizm karşıtı. Bu iki sanatçı bir araya gelince, tasarruflu ampuller, alınan kısa duşlar değil; ormanlardan, vadilerden, bahçelerden yükselen bir sahici mücadele resmedilmiş.

  kitaba ilişkin bir yazıyı kaosgl sitesinde okuyabilirsiniz: “Kıyamet Koparken” yapabileceğimiz bir şey var!