• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.80)
kuzey güney
dizide yolları ayrı, hedefleri farklı, hedeflerine ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı, zıt karakterlere sahip, tek ortak noktaları aşkları cemre olan,kuzey ve güney'in,iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesi anlatılıyor.
kuzey sert, asabi ve agresif yapılı, ama aynı zamanda kalbi yumuşak biridir. ağabeyi güney ise mantıklı, çalışkan, hedefleri büyük olan birisi olup, sürekli kardeşinin kendisine bağ olmasından şikayetçidir. bir gün güney kardeşi kuzey'i eve götürürken arabada tartışmaya başlarlar ve trafik kazası yaparak bir kişiyi öldürürler. direksiyonda olan güney'in ertesi gün üniversite sınavı olmasından dolayı kendini suçlu hisseden kuzey, ağabeyinin yerine suçu üstlenir ve hapis yolunu tutar. hikâye, bundan sonra başlar.
 1. başrollerinde kıvanç tatlıtuğ,buğra gülsoy ve öykü karayel'in bulunduğu dizinin türü genel olarak dram.türk dizi tarihinde önemli yer edinmiş, senaryosuyla,müzikleriyle,oyuncu kadrosuyla türkiye'deki sayılı dizilerden.farklı arap,latin,asya ve avrupa ülkelerinde geniş izleyici kitlesine ulaşmış bir dizi.90 dakikalık 80 bölümden oluşuyor.
 2. şu son 5-6 senede izlediğim tek türk dizisi oldu kuzey güney. gerçekten muazzam senaryo ; kuzey zaten çok derin duyguları olan , dövüşerek içindeki siniri atmaya çalışan birisi. güney de paranın köpeği , duygusuz bir eleman olunca tam zıt kutupların kavgasına (nasıl bir kelime kullandıysam) dönen dizi. böylesi gelmeyecek hiçbir zaman , bundan eminim.
  keşke devam ettirilse.. bunun için çoğu yerde anket yapıldı , mailler atıldı. fakat yok arkadaş saçma sapan güneşin kızları yok çilek mevsimi yok kiraz kokusu gibi aptal saptal diziler çıkmaya ve izlenmeye devam ediyor(!).
 3. her gün saat 14:00 da tv2 kanalında tekrarları yayınlanan dizi.
  yayınlandığı dönemde acayip bir hava yaratmıştı. kıvanç tatlıtuğ ve buğra gülsoy'un müthiş oyunculukları diziye level atlatmıştır.