1. ülkemizdeki en büyük sorunlardan birisidir.laikliği tdk esasında din ve devlet işlerinin ayrılması olarak tanımlamış. daha genel olarak bakarsak da aslında tüm inanışlara eşit yaklaşmaktır halkın fikir ve vicdan özgürlüğüdür.fakat bu anlamın içini boşaltıp sadece din düşmanlığı için kullanan sözde 'laik' kesim halkı o kadar bıktırmış ki bu kelimeden imtina eder hale getirmişler. bir yandan dillerinde din özgürlüğü, vicdan özgürlüğü lafları düşmezken söylediklerine zıt olarak her türlü dini etkiinliğe karşı çıkıyorlar ve bunları yapanları aşağılayıp küçük görüyorlar. unuttukları şey şu ki insanları baskılamayazsınız siz baskılamaya çalıştıkça insanlar daha fazla tepki oluşturuyor o an olmasa bile eninde sonunda bir şekilde patlak veriyor. (bkz: akp)
 2. troll olmaya çalışan özentiden trollemece denemeleri vol bikaçyüzbin.

  regl olan kadına "kirli" diyen tdk'yı çok da siklememek gerekse de tanım doğru.

  valla ister akp gibi barzolar çıksın, isterse daha makul ve saygı duyulası insan toplulukları, yine de dini yaşamak ile öküzlemesine din devleti kurmak istemeyi karıştırdıkları müddetçe "laik" insanlar bu yobazlığın yanlış olduğunu suratlarına vura vura öğretecektir.

  devran belki şeriatçilerin devranı ama bu devran illa ki döner. o zaman geldiğinde nasıl göt yalayacaklarına şimdiden karar vermesi gerekir dini güzel yaşamakla dindoş olmanın farkını anlayamayanların.
 3. görüyorum ve de artırarak yapıyorum.

  haklısın darwin kardeş cahillik babadan çocuğa geçiyor.
  ramel
 4. laikliği kirletmek, silmek adına bir de bu söylem çıktı son zamanlarda.

  !---- spoiler ----!

  lâik devlet bir devletin dinî konularda resmen tarafsızlığını (temin ettiğini) belirten, ne (herhangi bir) dini ne de dinsizliği desteklemediğini ifade eden lâiklik kavramıdır. lâik bir devlet, aynı zamanda tüm yurttaşlarına dinsel inançlarına bakılmaksızın eşit uygulamada bulunmayı iddia ve taahhüt eden ve belirli bir din/dinsizliğin diğer din/dinsizlik görüşlerinden imtiyazlı bir ön tercihe göre herhangi bir muameleden kaçındığını iddia ve taahhüt eden devlettir.

  !---- spoiler ----!

  bu ibarede din düşmanlığı adına en ufak bir ayrıntı var mı? bunu iddia edebilecek insanlar anlatsın hele bi. ben eşitlikten yanaysam, insanın dinine göre değil de insan oluşundan ötürü eşit haklara sahip olmasını istiyorsam bu din düşmanlığı mı oluyor? son zamanlarda ağzından din lafını düşürmeyenlerin ne kadar din ile alakadar olduğunu görüyoruz. bir şeye hep inanmışımdır, bir insan ağzından en çok neyi düşürmüyorsa onun aleyhine işler yapıyordur. bu kadar. dini kullanarak insanları vicdanen sömüremezsiniz. gerçi yeterince sömürüldü de zaten, neyse.