1. içmeye kıyamazsın.
 2. çok abuk bir anımı hatırlatmış zanaat dalı.

  bir akşam, beşiktaş'ta ilk defa gittiğim bir kahve mekanı.

  sonradan mekanın sahibi olduğunu ögrendiğim bi abi ile ayaküstü bir tanışma, ortak hobilerden açılan samimi bir sohbet hasıl oldu. neyse, ben sohbetin ardından bir cappuccino rica ettim. bu tesadüf gelişen samimiyetten olsa gerek, abi ısrarla latteyi mutlaka denememi tavsiye etti. iyi hoş, latte olsun madem. pek diretmeden kabul ettim.

  arkadaş bekle allah bekle, mevzubahis latte gelmiyor. herkesin siparişi yetişmekteyken, ben godot'yu bekler gibi latte beklemekteyim.

  nihayet getirdi abi sağolsun. bıraktı masaya, afiyet olsun diyip gitti. ben de gayet ayı gibi, gayet şeker döküp gayet hatır hatır karıştırarak gayet içtim kendisini.

  5 dakika sonra abi geri geldi, "yaptığım çalışmayı beğendin mi" falan diyor. ben de ayı gibi, "evet eline sağlık gayet lezzetli" falan diye geveliyorum.

  meğer adam bir samimiyet göstergesi olarak benim kahve üzerinde "latte art" çalışmış bi saat. siparişin gecikme sebebi de oymuş.

  çok utandım lan... itiraf da edemedim, "abi ben onu görmedim ki, bodoslama diktim kafaya kaaveyi" diye. sonra bir süre nezaketen çalışma üzerine konuştuk biraz. neler zırvaladım hatırlamıyorum. sonra da vedalaşıp çıktım gittim. bir daha da uğrayamadım o mekana.

  velhasıl benim gibi ayılara yasaklanması gereken, sütlü kahve kokulu ince bir sanattır efendim.