1. haydarpaşa kampüsü'nde yer alan, aldığım bütün derslerin kürsülerindeki hocaların çok iyi olduğu, neo-klasik tarzda yapılmış muhteşem bir binaya sahip olan güzel bir hukuk fakültesidir.

    karlı havalarda bir başka olur...
  2. içine girdiğiniz anda sizi etkileyen tarihi kokladığınız dışardan bakana güzel içerden bakanı yakan fakülte...
  3. içinde bulunduğu yerleşkeye (bkz: haydarpaşa yerleşkesi) kanunen(!) el koyup sağlık bilimleri üniversitesine tahsis edilmiştir.
  4. eğitimi genelde kalitelidir ,gerçi henüz başka bir üniversitede ders almadığım için bir yorum yapmak ne kadar doğru olur bilemem. kampüsü ayrı bir özeldi. evet özeldi çünkü devlet hukuken el koydu(!¡!)(bkz: sağlık bilimleri üniversitesi) .
  5. kolay kolay bitirilemeyen,diğer hukuk fakültelerinin vize final sorularıyla karşılaştırılınca ulan acaba biz e=mc2 üzerinde mi çalışıyoruz diye sordurtan,haydarpaşa tren istasyonunun hemen yanında yer alan, manzarasına topkapı sarayını eminönünü ve beşiktaşı da dahil edebilen güzide bir binaya sahip olan egzotik bi fakülte...
  6. hukuk öğrenmeden mezun olmanın zor olduğu fakültedir.  hiçbir işime yaramayan, ilgi alanıma da girmeyen deniz ticaret hukukunu zorla öğrenme nedenimdir. eğitim kalitesi ülkedeki çoğu üniversiteninkinden iyidir. ancak geneli düşük not ortalamasıyla mezun olan öğrencilerinin, lisans not ortalamasının etki ettiği değerlendirmelerde alt sıralara düşmesine neden olur. mesela araştırma görevlisi alımında; ales puanı, yds puanı, üniversitenin yaptığı sınav puanı ve lisans not ortalamasının belirli yüzdeleri hesaplanarak toplanmak suretiyle puanınız hesaplanır. diğer girdilerde geçtiğiniz bir aday, 95 olan not ortalamasiyla size fark atar. (bkz: hukuktan 95 not ortalamasıyla mezun olmak)
    şu sıralar kendisine çokça sövsem de (bkz: başarısızlığından başkalarını sorumlu tutan insan) , sayesinde turhan esener, ibrahim kaboğlu, kamil yıldırım, serap helvacı gibi isimlerden ders alma şansına eriştiğimden, tarafımca pek sevilir.
  7. içinde bulunduğu haydarpaşa kampüsü alınmak, en önemli akademisyenleri ihraç edilmek suretiyle ruhu öldürülen güzel fakültedir.