• youreads puanı (2.64)
 1. "sözler köşkü ilim ve kültür derneği isimli gerici gruptan mehmet yılmaz isimli bir kişi, yer çekiminin olmadığını iddia etti. yılmaz, kendisine "yerin çektiğini kimsenin göstermeyeceğini" söylediği konuşmasında bu işlemi yapan "birinin" olduğunu iddia etti. yılmaz'a göre, "yer çekimi" yok, "gök itmesi" var."

  ne kadar da görmediğine inanmayan bir dindar.
  mert
 2. eski bir sözler köşkü videosunun bir bölümü kesilerek elde edilmiştir dolayısıyla yeni değil ama çok mantıklı konuşmuş zira bu yer çekimi filan hepsi şeytanla iş birliği içindeki yahudilerin oyunları. (*:ironi)
 3. belki sen nefes almıyorsndur sana itekliyorlardır. ki birde görmediğine inanmayan bir garip müslüman yanlış yol
  ryu
 4. septik bir felsefecinin sözü.

  materyalizmin maddeyi olduğu gibi kabul etmesine karşın madde bizi yanıltabilir. fizik yasaları göründüğü gibi olmayabilir. bu yüzden her türlü şeyden şüphe duymak, her şeyi sorgulamak gerekir.

  bu septik arkadaş da doğru olanı yapıyor.

  (bkz: septisizm) (bkz: şüphecilik)
 5. adam doğru söylüyor hanımlar beyler, teorisini bildiğimiz fakat pratikte gerçekliğini gözlemleyemediğimiz için halihazırda bir teori olan önermeyi sorguluyor, sorgulamasın mı? akıllara zarar olan herşeyi olduğu gibi kabullenmek. onun dışında adam kimdir nedir bilmem dinle bağlantısını da bilmem, beni de ilgilendirmez. geri kalan tüm cümleleri çöplük olabilir.
 6. yerkürenin bizleri fısıldayarak, kulak arkamızı yalayarak yada anüsümüze ufak dokunuşlar yaparak kendisine çektiğini falan düşünüyor sanırım. yoksa görmekten kastı ne olabilir ki?
 7. görmediği şeye inanmıyorsa bence inancını sorgulaması gerekir.
 8. maddenin yer kabuğuna çekilmesinin yerin değil de göğün marifeti olabileceğine dikkat çekmiş arkadaş.
  kim görmüş'ü falan bir kenara bırakırsak bence gayet olabilir bir laf etmiş. göğü olmayan ve yer çekimine sahip olan kaç gezegen var, göğü olup da yer çekimine sahip olmayan kaç gezegen var, bunları da bir araştırmak lazım da üşenirim ben.

  olayı "kim görmüş" , "görmediğine inanmamak" kalıplarına sokmadan, yer çekimi var ama nasıl var, biz adına yer çekimi diyoruz ama aslında başka türlü olabilir mi, bunları düşünmek lazım tabii. bak şimdi farkettim, ben düşünmeye de üşeniyorum.
 9. akıllara ilk olarak "mehmet yılmaz kim yahu" sorusunu takan, kim olduğunu öğrenince de "bana ne lan, her kuyuya taş atanın peşine mi düşeyim" dedirten açıklama(!)...
 10. vay anasını, nasıl da düşünemedi bunu fizikçiler. vah vah...

  tanım: mal beyanı