• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
meru - jimmy chin, elizabeth chai vasarhelyi
dünya prömiyerini 2015 sundance film festivali’nde yapan meru adlı belgesel film, milyonlarca kişinin yakından takip etmiş olduğu etkinlikte 2 farklı dalda aday gösterilip, belgesel dalında izleyici ödülü’nü elde edip, daha sonraki süreç içerisinde ise birçok festivalde yer almıştır. 2015 abd ve hindistan ortak yapımı olan meru adlı eserin yönetmenliğini jimmy chin ve elizabeth chai vasarhelyi ikilisi üstlenmiştir. aksiyon ve macera türündeki meru adlı belgesel, üç elit dağcının, ‘hint mitolojisinde tanrıların buluşma yeri ve barınağı olarak geçen kutsal dağ’ meru’ya tırmanış hikayesi konu ediniyor.

yapımcılığını jimmy chin, shannon ethirdge ve elizabeth chai vasarhelyi üçlüsünün üstlenmiş olduğu eserin, heyecanlı müziklerini ise j. ralph ele almıştır. imdb puanı 8,5 meru adlı eserin süresi ise 1 saat 27 dakikadır. bu müthiş belgeselde şu isimler conrad anker, grace chin, jimmy chin, amee hinkley, john krakauer, jennifer lowe-anker ve renan öztürk yer almıştır.
  1. izlerken çok keyif aldığım, dağcılık ile ilgilenenlerin kesinlikle izlemesi gereken belgesel film. zirve yolculuğunda dağcıların yaşadığı zorlukları, hayatta kalma mücadelelerini, umutsuzluklarını, asla pes etmemelerini ve zirveye ulaşmanın nasıl bir his olduğunu onların gözünden görebileceksiniz.
    cls