1. mesut
  2. vatan hainlerinin tepkisini çekmiş muazzam proje. en büyük eksikliğimizi gidermeye yönelik atılmış dehşetengiz bir adım. bedava çay ve kekten bahsediyorum.
  3. bu kıraathanelerde bulunan ve bedava cay-püskevit tüketenler işsiz sayılmayacak ve dış mihrakların işsizliği yüksek göstermeye çalışan bölücü hedeflerine top atışları yapılacaktır.

    ..gibi bir bahçeli acıklamasıyla desteklenmesini bekledigım projedir.
  4. bedava wi-fi verirlerse tutar bu. ama millet kitap okumaz o zaman. ''dün çok okuyan arkadaşlar şimdi sefilleri okuyor'' diyen anti-entelektüel bi zatın bunu ortaya atması da bi başka enteresanlık.
  5. marie antoinette'in "ils n'ont pas de pain? qu'ils mangent de la brioche!" yani "ekmek bulamıyorlar mı, o hâlde pasta yeseler ya!" sözünün "ils n'ont pas de travail? qu'ils mangent de la brioche avec du thé dans les café!" yani "iş mi bulamıyorlarmış? o hâlde kıraathanelerimizle kekle çay içsinler!" şekli.

    28 şubat mağduriyetinin dünyayı yese doymayacağını anladığım günden beri normal bulduğum şeyler...
  6. bedava cay, kahve, internetten ziyade hangi tarikat, kurulus yada ideolojinin ellerine verilecek olmasi onem arz eder. menzil tarikati benzeri yandas olusumlarin mikroplarini akitacaklari mekanlardan oteye gitmeyecektir. zaten benzeri mekanlar gencleri hedef alarak ideoliji asilama merkezleri olarak tarikatlarin ellerindedir. genclik ve spor bakanliginin projelerine bakmaniz yeterli.