1. 350z gibi bir drift makinesinin mucidi
 2. nissan'in en tutulan modeli qashqai'dir. qashqai suv sınıfının en cok satilan modellerindendir ülkemizde.
 3. 97 model micra k11 modeliyle yedek parça konusunda kan kusturan, çıkarttığı abuk arızalarla cebinizi kurutan otomobil markası.
 4. porsche'nin şu reklamını görene kadar arabamı çok severdim :(
  şaka bir yana, aile arabası olarak daha önce kullanmadık ancak bir genç arabası olarak kesinlikle tavsiye edebileceğim bir araçtır. güvenlik ve konfor arıyorsanız, özellikle crossover-suv modelleri çok rahat, yolu hissetmezsiniz bile. ve her modelinde kırmızı bir başka durur!
 5. 2000 model bir primera sahibi olarak sanayiden çıkamıyorum, sayısalı falan tuttursamda değiştirsem artık
 6. 2000 model primera comfort kullanıyorum. sıfır almıştım zamanında şu an 259.956 km deyim. daha bir kere motor indirilmedi aşağıya. tamirsiz bu kilometreyi görebilecek otomobil sayısı çok azdır. ha bunda motorun nissan'ın en prestijli motoru olan ga16de kodlu motor olmasının da etkisi var. bir arkadaş sanayiden çıkamıyorum demiş. eğer ikinci el aldıysa normaldir çünkü nerede ne şekilde muamele gördüğünü bilemezsiniz. şayet ilk sahibiyseniz bakımları nerede ve ne sıklıkla yaptırdığınız önemlidir. yan sanayi parçalar ömür kısaldır yahut lpg taktırdıysanız zaten benim gibi 300 bin kilometreye zor yaklaşırsınız. lpg, benzinli motorların uğradığı en büyük ihanettir.
 7. ticari hayatina 1911 yilinda japonyanin ilk otomobil ureticisi olarak baslayan otomotiv sirketi... 1931 yilindan beri kullandigi "datsun" ismini ve logosunu halen bir sekilde muhafaza etmektedir, su an dunyanin 6. buyuk otomobil ureticisidir.

  gunumuzde nissan, infiniti, nismo, ve datsun markalari altinda uretim yapmaktadir; 1999'dan beridir de renault ile stratejik bir isbirligi icerisindedir.

  sahsen hic surus tecrubem yoktur, nfs underground 2'de en sevdigim araclardan biri olan ve saatlerce turladigim nissan 350z'i saymazsak... :p
 8. 350z ve lancer modelleriyle gönlüme taht kurmuş çok uluslu japonya merkezli otomotiv şirketi.