1. son zamanlarda sıkıntı yaşadığım bir durum.

  daha sınavlarıma çok var ama diyelim ki bir proje var ve sıkışmamak için yavaştan başlayayım diyorum ya da mesela bir şeyler izleyeyim, yapayım falan diyorum. aklıma gereksiz gereksiz şeyler geliyor. sus kız diyorum iç sesime :) hani yatakta kendi kendine düşünürken lafın lafı açması olayı var ya. ben onu normal zamanda yaşamaya başladım bu aralar. çok sinir bozucu bir durummuş böylesi. umarım fabrika ayarlarıma geri dönebilirim.
 2. odaklanamamak, konsantre olamamak, dikkat dağınıklığı vs ifadelerle açıklanır genel olarak.
  ama kendimize dönüp baktığımızda, yapmak istemediğimiz şeyleri yapmak zorunda olmak ile ilgili bir durumdur.

  vitamine mitamine girmeyeceğim.
  hayat bir sorumluluk projesidir dostlar. insanız ve gelişmek zorundayız. öğrenmek, eğitilmek ve üretmek artık toplumsal görevlerimizden. bu nedenle de yapmak istemediğimiz zamanlarda yapmak zorunda olduğumuz şeylerin tamamlanması gerektiğini bilmeliyiz.

  anne ve babaların, eğitimcilerin çocuklara vitamin dayaması bana göre çözüm üretme çabası olmaktan öte gitmiyor. yapılması gereken, genç yaşta öğretilmesi gerekenleri bilmektir.
  bugünün işini yarına bırakmamak, üretmenin gerekliliği, miskinliğin zararları vs her şey çocuklara verilmeli... genç beyinler disipline edilmelidir.

  elbette, çeşitlilik olmalı. farklı şeylere meyil edenler çıkmalı. ama bunun ölçüsü olmalıdır.
  yoksa, vitamin reklamlarına bel bağlarsınız.
 3. boş bir a4ün ortasına bir tane nokta koyup o noktaya bakarak egzersiz yapabilirsiniz.